عنوان مقاله : افزایش سرعت ویندوز با تنظیم نرم افزار System Configuration

افزایش سرعت ویندوز با تنظیم نرم افزار System Configuration

MSConfig (به طور رسمی در ویندوز ویستا، ویندوز ۷ و ویندوز ۸ System Configuration و در سیستم‌عاملهای قبلی Microsoft System Configuration Utility نامیده شده است) یک نرم‌افزار سیستمی برای عیب‌زدایی فرایند راه‌اندازی ویندوز است. این نرم‌افزار قادر است مشخصه‌های بوت را تغییر دهد یا برنامه‌ها، راه‌اندازها و سرویس‌های ویندوزی را که در هنگام راه‌اندازی سیستم اجرا می‌شوند فعال یا غیرفعال کند.

MSConfig همراه با تمامی نسخه‌های مایکروسافت ویندوز از ویندوز ۹۸ تاکنون به جز ویندوز ۲۰۰۰ ارائه شده است. اگر چه این نرم‌افزار برای ویندوز ۹۵ و ویندوز ۲۰۰۰ طراحی نشده است اما کاربران این سیستم‌عامل‌ها می‌توانند آن را دانلود کنند.

به صورت کلی برای ورود ابتدا وارد محیط Run شوید برای ورود میتوانید از کلید ترکیبی Win+R استفاده کنید. سپس مانند تصویر عبارت MSConfig را وارد نمائید سپس بر روی گزینه OK کلیک نمائید.

2Untitled

سپس نرم افزار را مانند عکس مشاهده خواهید کرد.

Untitled

ما در این آموزش با دو قسمت Services و Startup کار خواهیم داشت. پس ابتدا بر روی قسمت Startup کلیک کنید تا صفحه ای مشابه عکس زیر را ببینید.

Untitdsdled

در این قسمت نرم افزار هایی که هنگام ورود به ویندوز بارگزاری میشوند را مشاهده می کنید که میتوانید در صورت نیاز ان ها را غیر فعال یا فعال نمائید و سپس گزینه Apply را بفشارید و در برنامه باقی بمانید.

کاربرد این قسمت در آن است که در برخی مواد دیده می شود نرم افزار های بسیاری بعد از ورود به ویندوز اجرا می شوند که سبب کند شدن ویندوزتان خواهند شد اما قسمت دوم به نام Services که نمایانگر سرویس های ویندوز شما خواهند بود با انتخاب قسمت Services صفحه ای مانند عکس زیر را خواهید دید.

Utttntitled

در این قسمت سرویس هایی که در حال اجرا می باشند را خواهید دید شما می توانید تیک گزینه های غیر ضروری را بردارید برای مثال در این جا ما تیک نرم افزار BlueStacks را برداشتیم.

اما با برداشتن تیک گزینه (Hide all Microsoft services) شما تمامی سرویس های خود سیستم عامل را نیز خواهید دید نکته مهم این  است که به هیچ وجه بدون آگاهی از نوع سرویس های مایکروسافت آن ها را غیر فعال یا فعال ننمائید.

...ایده های امروز فردای شما را خواهند ساخت...

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *