عنوان مقاله : آموزش عکاسی با وین فون در زیر آب

آموزش عکاسی با وین فون در زیر آب

با ورود وین فون و هم چنین پشتیبانی قدرتمند ماکروسافت از آن شاهد شگفتی های خاصی بوده ایم که یکی از آنها لنز فوق العاده دوربین است.

تا کنون در مجموعه مقالات آموزش عکاسی به جنبه ها و نکات مختلفی از عکاسی با گوشی های هوشمند پرداخته ایم. حال امروز می خواهیم با یک آموزش متفاوت از عکاسی با گوشی هوشمند در خدمت شما باشیم و آن آموزش عکاسی با گوشی لومیا در زیر آب است. شاید همین ابتدا در ذهن شما این سوال ایجاد شود که گوشی های هوشمند سری لومیا ضد آب نیستند؟ اما برای هر کاری یک راه حل وجود دارد، پس در ادامه با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید گوشی های هوشمند سری لومیا ضد آب نیستند که بخواهیم به صورت مستقیم آن ها را به زیر آب فرو ببریم و به عکاسی از زیر آب با این روش بپردازیم، اما هیچ گاه نباید به محدودیت های اجازه داد که مانع خلاقیت های ما شوند پس در ادامه به آموزش روشی متفاوت برای عکاسی با گوشی لومیا در زیر آب می پردازیم.

آنچه که مورد نیاز است:

برای این که بتوانید به عکاسی در زیر آب با گوشی هوشمند سری لومیا بپردازید، ابتدا باید یک جعبه شیشه ای را تهیه کنید یا به ساخت آن بپردازید. هدف از تهیه یا ساخت جعبه شیشه ای، فراهم کردن محفظه ای برای گوشی هوشمند است که مانع از تماس مستقیم گوشی هوشمند با آب  می شود، چرا که آب می تواند به گوشی شما صدمه بزند. نکات مهمی که در تهیه و یا ساخت این جعبه باید به آن ها توجه کنید، این است که باید مطمئن شوید که این جعبه کاملاً ضد آب باشد و کوچکترین منفذی برای ورود آب به داخل محفظه وجود نداشته باشد و همچنین سعی کنید که حداقل ارتفاع جعبه شیشه ای شما برابر با ۲۰ سانتی متر باشد (با توجه به عمق آبی که می خواهید به عکاسی از آن بپردازید، این ارتفاع متغیر می باشد).

سپس باید یک روز روشن و محیط آبی مناسبی را برای هدف مورد نظر خود انتخاب کنید، اگر که به طبیعت دسترسی دارید و آب در آن  جریان دارد، می توانید تصاویر زیبایی را خلق کنید.

چگونه به عکاسی بپردازیم؟

  1. ابتدا به این نکته توجه کنید که بهتر است میزان نوردهی و ISO را به صورت دستی و بر روی میزان هایی مناسب با توجه به شرایط نوری محیط، تنظیم کنید. برای این که بتوانید به میزان های مناسبی برای نوردهی و ISO دست یابید، بهتر است که در ابتدا چند عکس را به صورت آزمایشی و در بالای سطح آب که تقریباً شرایط نوری مشابه با سطح زیر آب را دارد تهیه کنید و با توجه به آن ها بتوانید که به میزان های مناسبی برای نوردهی و ISO دست یابید.
  2. سپس جعبه را در داخل آب فرو ببرید، توجه داشته باشید که سطح جعبه به میزان کافی از سطح آب خارج باشد تا با حرکت های ناگهانی یا کوچک جعبه، آب به داخل جعبه وارد نشود و بتوانید گوشی لومیا ارزشمند خود را از خطر احتمالی آب حفظ کنید. اگر عمق آب کم است، سعی کنید که جعبه را بر روی سطح زیر آب قرار دهید، این مورد هم به استحکام جعبه کمک می کند و هم به شما کمک می کند تا بتوانید تصویر واضح تر و بهتری را خلق کنید (اگر عمق آب بیش از ارتفاع محفظه شیشه ای شما می باشد، می توانید از یک جسم مسطح استفاده کنید و آن را بر روی سطح زیر آب قرار داده و سپس جعبه شیشه ای را بر روی آن قرار دهید).
  3. سپس گوشی خود را به داخل جعبه شیشه ای خود که در آب قرار گرفته است، فرو ببرید. می توانید گوشی خود را به سطح تحتانی محفظه شیشه ای برسانید و گوشی خود را بر روی این سطح قرار دهید، این کار به شما کمک می کند که لرزش گوشی شما در هنگام عکس گرفتن کاهش یابد و از تار و خراب شدن عکس جلوگیری می کند.
  4. سپس کلید شاتر دوربین گوشی خود را فشار دهید و تصویر مورد نظر خود را تهیه کنید. شاید در اولین اقدام خود نتوانید به نتیجه مورد نظر دست یابید، بنابراین تا رسیدن به هدف مورد نظر خود، چندین عکس را تهیه کنید و سپس بهترین نتیجه را در میان تصاویری که تهیه کرده اید، انتخاب کنید.
  5. پس از تهیه چندین تصویر، نوردهی تصاویر تهیه شده را بررسی کنید و در صورتی که لازم دیدید، میزان نوردهی را با توجه به شرایط نوری موجود در محیط تغییر دهید. میزان نوردهی تاثیر به سزایی در تصاویر خلق شده شما خواهد داشت.
  6. حال همه چیز آماده است تا به عکاسی با گوشی لومیا در زیر آب بپردازید. به یاد داشته باشید که شرایط همواره برای شما محیا نخواهد بود، بکوشید تا شرایط مناسب را برای خود ایجاد کنید و اجازه ندهید تا محدودیت ها مانع رشد خلاقیت های شما شوند.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *