عنوان مقاله : آموزش کاربردی برای سرفس داران (قسمت اول)

آموزش کاربردی برای سرفس داران (قسمت اول)

آموزش کاربردی برای سرفس داران که لذت استفاده از ویندوز ده را همراه با امکانات گسترده سرفس تجربه می کنند.

همیشه چگونگی استفاده از دستگاه های الکترونیکی، رابطه ی مستقیمی با طول عمر آن ها داشته و دارد. اگر شما از دستگاه خود درست استفاده کنید، طبیعتا دستگاه شما بیش تر عمر می کند و شما کم تر متحمل هزینه می شوید. در این سری مقالات من سعی دارم مطالبی با محوریت استفاده ی درست و آموزنده از سرفس و سایر دستگاه های ویندوزی را با شما به اشتراک بگذارم. در قسمت اول چگونگی مراقبت مناسب از دستگاه را می خوانید.

محافظت از صفحه نمایش:

خراش ها، چربی انگشتان دست، گرد وغبار، مواد شیمیایی، و نور ماورا بنفش باعث آسیب به بازده و کارایی صفحه لمسی دستگاهتان می شود. این چند مورد کارهایست که می توانید برای محافظت ار صفحه دستگاهتان رعایت کنید:

  • تمیزکاری منظم: صفحه نمایش سرفس طوری طراحی شده که بتوان راحت تر آن را تمیز کرد. نیازی به فشار زیاد یا سنگین برای از بین بردن لکه های روغنی و آثار انگشتانتان نیست. برای اجتناب از خراشیدن صفحه می توانید از یک پارچه نرم و بدون پرز برای پاک کردن صفحه استفاده کنید. فقط دقت کنید که به آرامی این کار را بر رروی صفحه انجام دهید. ضمنا می توانید پارچه را به همراه کمی آب و یا مایع شوینده عینک که به پارچه اسپری کرده اید استفاده کنید، و توجه کنید که مایع را مستقیما بر روی سطح صفحه اسپری نکنید. از مواد شوینده پنجره و هر نوع شوینده دیگری شدیدا اجتناب کنید.
  • همیشه دستگاه را بپوشانید: زمانی که از دستگاه استفاده نمی کنید و یا اینکه در حال حمل آن هستید، آن را بپوشانید و یا از کیبورد کاوری آن استفاده کنید.
  • از نور خورشید اجتناب کنید: دستگاه را به مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. پرتو ماوراء بنفش و حرارت زیاد باعث آسیب به صفحه نمایش می شود.

محافظت از کیبورد و کاور:

  • تایپ کاور نیاز به مراقبت کمی برای عملکرد صحیح خود دارد. با این حال برای تمیز کردن آن کافیست که از یک دستمال بدون پرز که آغشته به آب یا آب صابون است، استفاده کنید. هرگز مستقیما از مایع برروی دستگاه استفاده نکنید. این کار را هرچندگاهی برای تمیز بودن کیبورد انجام دهید.
  • اگر محل لولا یا اتصال آهن ربایی کثیف و یا لکه دار شده، مقدار کمی از ایزوپروپیل الکل (به نام الکل تمیزکاری) را برروی پارچه بدون پرز استفاده کنید و کار تمیزکاری را انجام دهید.

محافظت از کابل پاور دستگاه:

کابل پاور به مانند هر نوع سیم فلزی و کابلی دیگر، در اثر استفاده مداوم و تا کردن از یک نقطه دچار ضعف و آسیب می شود. چند کاری که می توانید برای محافظت از کابل پاور انجام دهید:

  • از تا کردن و پیچاندن کابل پاور اجتناب کنید.
  • کابل پاور را زیاد بسته جمع نکنید، مخصوصا اطراف پاور. بجای آن که خیلی نزدیک جمع کنید، سعی کنید کابل آزاد باشد.
  • کابل را تحت نظر داشته باشید، مخصوصا در محل اتصال به پاور.
  • از کشیدن کابل برای جدا کردن سرفس از برق اجتناب کنید. به آرامی محل اتصال کابل را از پورت شارژ جدا کنید، این باعث جلوگیری از آسیب به کابل می شود.
  • اگر آسیبی بر روی کابل خود مشاهده کردید، آن را به نمایندگی یا متخصص نشان دهید.

این مطلب کوتاه قسمت اول سری مطالبی است که تقدیمتان خواهد شد. در قسمت های بعد در خصوص دیگر مسائل سخت افزاری و نرم افزاری نیز صحبت خواهیم کرد. آیا شما هم توصیه ای برای استفاده از سرفس دارید؟

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *