عنوان مقاله : روش های تایپ سریع در ویندوز ده موبایل

روش های تایپ سریع در ویندوز ده موبایل

صفحه کلید ویندوز ده بهبود کلی یافته و ویزگی ها و ترفند های خاصی نیز به ان اضافه شده که در عملکرد بهبود تایپ بسیار مفید است.

صفحه کلید یکی از پراستفاده ترین ابزارها در گوشی های ماست. ما از این ابزار برای نوشتن ایمیل، یادداشت، ارسال پیام، توییت، جستجوی وب و خیلی موارد دیگر استفاده می کنیم. چه شما یک فرد حرفه ای در تایپ باشید و چه یک فرد تازه کار باشید که لومیا ۹۵۰ خریده است ما در اینجا نکاتی را می گوییم تا به تایپ سریع تر شما با صفحه کلید ویندوز ۱۰ موبایل کمک کند.

۱ – دوبار ضربه زدن به کلید فاصله برای پایان دادن به جمله:

این قدیمی ترین ترفند موجود است. با دوبار ضربه زدن به کلید فاصله (space bar) می توانید به جمله ها پایان دهید. البته می توانید از دکمه مخصوص برای اینکار استفاده کنید اما کلید فاصله بزرگ تر است و مطمئنا کار با آن آسان تر است.

۲ – سوایپ برای دسترسی به شماره ها یا نمادها:

به جای ضربه زدن روی کلید نمادها (۱۲۳&) و سپس انتخاب شماره یا نماد می توانید از سوایپ استفاده کنید. نحوه انجام این کار بدین صورت است از کلید ۱۲۳& به بالا روی عدد موردنظرتان سوایپ می کنید تا اننخاب شود. صفحه کلید هنگام سوایپ بصورت خودکار به حالت عددی می رود.

۳ – علائم نگارشی متداول:

اگر کلید نقطه را نگه دارید می توانید به دیگر علائم نگارشی متداول مانند علامت تعجب، علامت سوال، کاما و فاصله دسترسی پیدا کنید. سوایپ کردن نیز اختیاری است.

۴ – دسترسی به .org، .edu یا .net:

هنگامی که آدرسی را در مایکروسافت اج تایپ می کنید دکمه ای اختصاصی برای .com مشاهده می شود. دکمه .com را نگه دارید تا به دامین های دیگر دسترسی پیدا کنید. این کار مطمئنا سریع تر از تایپ کردن کامل آذرس است.

۵ – نگه داشتن کلید شیفت (Shift) برای CAPS LOCK:

دکمه شیفت را نگه دارید تا از CAPS LOCK استفاده کنید. همچنین می توانید با دو بار زدن همین دکمه به همین حالت بروید. برای برگشتن به حالت عادی دوباره شیفت را بزنید.

۶ – استفاده از دکمه جهت برای جابجاشدن بین حروف:

صفحه کلید ویندوز ۱۰ موبایل از دکمه ای دقیق برای جابجا شدن بین حروف بهره می برد. با حرکت مکان نما می توانید غلط های املایی بین کلمات یا حروف جا افتاده را اصلاح کنید.

۷ – اضافه کردن کلمات به لیست پیشنهادات:

در هنگام تایپ صفحه کلید ویندوز ۱۰ موبایل در قسمت بالای خود کلماتی را به شما پیشنهاد می دهد. اگر کلمه ای وجود دارد که شما زیاد از آن استفاده می کنید و در دیکشنری موجود نیست، می توانید آن را به لیست اضافه کنید. برای اضافه کردن کلمه ای جدید کافیست آن را در برنامه ای مانند ایمیل یا وان نوت تایپ کرده سپس آن را انتخاب کنید. روی دکمه به علاوه برای اضافه شدن آن به لیست پیشنهادات ضربه بزنید.

۸ – شیفت دادن صفحه کلید به چپ یا راست:

اگر فردی هستید که معمولا با یک دست تایپ می کنید ما شیفت دادن صفحه کلید به چپ یا راست را به شما توصیه می کنیم. هنگامی که صفحه کلید باز است دکمه $۱۲۳ را نگه دارید و آیکون صفحه کلید را انتخاب کنید. سپس سمتی که می خواهید صفحه کلید به آن جهت شیفت پیدا کند را انتخاب کنید. به نظر می رسد این ویژگی فقط برای تلفن هایی با صفحه نمایش بزرگ تر از ۵ اینچ در دسترس باشد.

۹ – جابجا کردن صفحه کلید به بالا یا پایین صفحه نمایش:

شما نیاز ندارید که همیشه صفحه کلید در پایین صفحه نمایش ظاهر شود. برای جابجا کردن آن کافیست روی کلید فاصله نگه دارید و صفحه کلید را به جایی که دوست دارید منتقل کنید. به نظر می رسد این ویژگی نیز برای تلفن هایی با صفحه نمایش بزرگ تر از ۵ اینچ در دسترس باشد.

۱۰ – سوایپ برای جابجایی بین صفحه کلیدها:

اگر چند صفحه کلید با زبان های مختلف دارید شما می توانید با سوایپ کردن روی کلید فاصله به سرعت بین آنها جابجا شوید. برای اضافه کردن صفحه کلید جدید کافیست دکمه $۱۲۳ را نگه داشته و آیکون چرخ دنده را انتخاب کنید. سپس گزینه Add keyboard را انتخاب و هر چیزی که می خواهید اضافه کنید.

۱۱ – به جای تایپ، صحبت کنید

اگر کسی در اطراف شما نیست که از این کار اذیت شود می توانید ورودی صوتی صفحه کلید را امتحان کنید. این روش ممکن است برای شما سریع تر از تایپ کردن باشد مخصوصا در پیام های طولانی. برای آیکون روی آیکون میکروفون در بالای صفحه کلید ضربه بزنید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. artakop
    ۵:۴۶ ۱۳۹۵/۰۴/۰۸

    لطف دارین

  2. سجاد
    ۶:۳۷ ۱۳۹۵/۰۴/۰۷

    محشر بود