عنوان مقاله : نکاتی درباره خرید از فروشگاه استیم

نکاتی درباره خرید از فروشگاه استیم

خرید بازی های اورجینال همیشه باعث اینجاد ترس میان گیمر های ایرانی شده زیرا که سوالات بسیار زیادی درباره نحوه خرید، نحوه اجرا، سرعت اینترنت و غیره برایشان ایجاد می شود، در این مطلب قصد داریم به آن دسته از سوالاتی که مربوط به برنامه استیم است را پاسخ دهیم….

میزان سرعت اینترنت؟

اولین سوالی که ممکن است بین بازیکنان استیم به وجود آید این است که آیا سرعت اینترنت آن ها برای بازی آنلاین کافی است یا خیر؟ باید بگوییم که تقریبا هر سرعتی که بتواند بالای ۲۰ کیلوبایت بر ثانیه دانلود کند برای انجام بازی های آنلاین کافی است. اما در برخی از بازی هایی که به تازگی عرضه شده مانند بازی GTA Online این سرعت به ۳۰کیلوبایت بر ثانیه افزایش پیدا می کند. بیشترین چیزی که در بازی های انلاین تاثیر گذار است PING است که در اکثر سرویس دهنده های اینترنت قایل قبول است. بنابراین سرعت اینترنت مانعی برای خریدن بازی نیست.

مقدار حجم مصرفی؟ 

به طور میانگین بازی های آنلاین در هر ساعت حدود ۷۰ مگ که در در برخی از بازی ها این عدد به ۹۰ مگ و در برخی از بازی ها به ۴۰ مگ می رسد.

نحوه خرید؟

در صورت داشن Visa کارت یا Green Card بدون هیچ توضیحی فقط کافی است که وارد فروشگاه استیم شده و خرید خود را انجام دهید. یا اینکه می توانید به یکی از Trader های ایرانی، که از طریق سایت ها این کار را برای شما انحام می دهند خرید خود را انجام دهید.

برخی مشکلاتی که بعد از خرید بازی به آن بر بخورید

قبل از خرید خود از فروشگاه به هشدار های بازی توجه کنید، این در صورتی است که شما از فروشگاه های روسیه یا کشور های دیگر خرید خود را انجام می دهید. زیرا که برخی از بازی های این فروشگاه ها دارای قفل کشوری هستن و شما برای بازی کردن آن باید حتما در کشور روسیه باشید و با اینترنت روسیه وارد آن شوید. البته برای برخی از بازی ها نیز هشداری وجود دارد که می گوید این بازی فقط دارای زبان روسیه یا هر کشوری که از آن در حال خرید هستید است. در زیر چند نمونه از این هشدار ها را مشاهده می کنید.

amozeshsteam

amozeshsteam2

بعضی از Trader های ایرانی به جای آنکه برای اکانت شما والت استیم واریز کنند، بازی های مورد نظرتان را برایتان ارسال می کنند، قبل از خرید از این افراد مطمئن شوید که آن ها مورد اطمینان هستن، زیرا که ممکن است بازی هایی که برای شما ارسال می کنند دارای قفل کشوری باشد و شما بدون فیلتر شکن نتوانید از آن استفاده کنید، در این صورت شما نمی توانید پولی که پرداخت کرده این را پس بگیرید زیرا که Trader نیز نمی تواند بازی را از شما پس بگیرد. بنابراین در خرید از این افراد بسیار دقت کنید.

آیا می توانیم بازی ها را باز گردانیم؟

بله، خوش بختانه استیم به بازیکنان این قابلیت را داده و اگر شما از بازی خود به هر دلیلی راضی نیستید می توانید به بخش ساپورت استیم بروید و مشکل خود را در میان بگذارید، و آن ها نیز در کمترین زمان مشکل شما را حل خواهند کرد. فقط برای انجام این کار توجه داشته باشید که شما حتما باید بازی را از فروشگاه استیم خریداری کرده باشید و Trader بازی را برای شما ارسال نکرده باشد. زیرا که در این صورت ساپورت استیم هیچ گونه مشکلی را به عهده نمی گیرد.

در صورت وجود هر گونه سوال دیگری درباره خرید و فروش بازی های استیم با ما در میان بگذارید.

 

 

 

I'M A Gamer.... Not That I Don't Have Life..... It's Because I Choose To Have Many!

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *