عنوان مقاله : آموزش فتوشاپ-مقدماتی ۱ (اختصاصی)

آموزش فتوشاپ-مقدماتی ۱  (اختصاصی)

در این بخش سعی داریم اموزش فتوشاپ را از مرحله ی خیلی ساده شروع کنیم و طی چندین مطلب بیشتر فتوشاپ را آموزش دهیم.

 

اموزش ایجاد صفحه ی جدید و یا باز کردن یک فایل

برای ایجاد یک فایل جدید و یا باز کردن یک عکس باید روی منوی file کلیک کرد

همانطور که در منوی فایل مشاهده میکنید گزینه های new و open به چشم میخورد که برای ایجاد یک صفحه ی خالی به اندازه ی دلخواه گزینه ی new را انتخاب میکنیم.

یک کادر باز میشود در قسمت بالا کادر name قرار دارد که برای تعی ین اسم فایل استفاده میشود در قسمت present اندازه های اماده برای کار های مختلف را میتوان انتخاب کرد.

Untitled3

اندازه های مختلف دسته بندی شده اند مانند اندازه ی استاندار عکس ها برگه ها اندازه های استاندارد وب اندازه های موبایل و طراحی برنامه های موبایل و…

در قسمت پایین برای انتخاب اندازه ی دلخواه قرار گرفته شده قسمت اول برای اندازه ی طول عکس و قسمت دوم برای اندازه ی عرض عکس در جلوی هر دو یک کادر قرار گرفته که اندازه بر حسب آن انتخاب میشود مانند سانتی متر یا پیکسل و … در قسمت رزولوشن تعداد تعداد پیکسل در اینچ نوشته میشود که واحدش میتواند تغییر کند و در کادر بعدی color mode قرار گرفته که بر اساس مود رنگی عکس قرار میگیرد به طور معمول RGB (قرمز.سبز.آبی) سمت چپ گزینه های ok برای انجام سازی تظیمات و گزینه ی Cancel برای انصراف دادن در پایین تر سایز اندازه ی مورد نظر را نشان میدهد.

برای باز کردن یک فایل به منوی file مراجعه کرده و گزینه ی open را بزنید.

Untitled4

کادری مانند کادر بالا نمایان میشود که میتوانید با جستجو در فایل های رایانه ی خود فایل مورد نظر را انتخاب کنید و با زدن دکمه ی ‌open عکس مورد نظر شما وارد محیط فتوشاپ میشود.

استفاده از شکل های اماده ی فتوشاپ

Untitled8

در سمت چپ نوار ابزار قرار دارد در قسمت پایین همنطور که در شکل بالا مشخص است با کلیک راست کردن بر روی شکل بالا کادری باز میشود که در آن شکل های اصلی از قبیل مربع مربع دور گرد دایره خط و گزینه ی اخر که مهم ترین گزینه است. برروی گزینه اخر کلیک کنید.

Untitled10

با کلیک برروی این گزینه در سمت راست بالا شما میتوانید شکل های مختلفی را برای کشیدن انتخاب کنید ولی تعداد این شکل ها کم هستند برای حل این مشکل بر روی علامت چرخ دنده کنار کادر کلیک کنید و همانطور که در شکل مشخص است بر روی گزینه ی all کلیک کنید و بلافاصله شما شاهد صد ها شکل برای انداختن

بر روی صفحه هستیدUntitle3d9

برای انتخاب رنگ و تنظیمات این شکل میتوانید به کادر کنار کادر قبلی مراجعه کنید

در این کادر تنظیمات متعددی از قبیل اندازه ی شکل کلفتی خط شکل رنگ شکل و غیره وجود دارد که میتوانید از این گزینه ها استفاده کنید.

برای رنگ امیزی با قلم از گزینه زیر در نوار ابزار استفاده کنیدUntitled۱۲

روی ابزاری که علامت قلم دارد کلیک کنید و ماوس را بر روی جایی که دوست دارید رنگ شود بکشید در بالای صفحه یک جا برای تعیین اندازه ی قلم وجود دارد در کنار شکل قلم برای تغییر رنگ قلم از کادر رنگ سمت راست استفاده کنید

۱

بر روی شکل مربعی شکل پایین نوشته ی ‌color کلیک کنید

Un2titled۱۲

حال از کادر باز شده میتوانید از بین هزاران رنگ رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید و بر روی گزینه ی ok کلیک کنید تا رنگ اتخاب شود.

 

ذخیره کردن کار

به منوی file مراجعه کنید و بر روی گزینه ی save as کلیک کنیدUnt22222222222222222222222222itled

در کادر باز شده اسم فایل و فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید و کار را با خیال راحت ذخیره کنید U222222222222222222nt22222222222222222222222222itled

 

در قسمت مقدماتی ۱ به کمی از اعمال ساده ی نرم افزار فتوشاپ اشاره شد سری مقدماتی قرار است تمامی کار های ساده و مورد نیاز برای کار عادی را به شما اموزش دهد در پست های آینده به نکات بیشتری اشاره خواهیم کرد.

نظر شما درباره ی مقدماتی ۱ چیست؟

مدیر وبسایت نئو,برنامه نویس,عاشق دنیای تکنولوژی,پیروی سبک طراحی فلت

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. pingback http://neopc.ir/2016/09/traning-photoshop-part3/

  2. amir
    ۵:۰۸ ۱۳۹۴/۱۱/۰۶

    بسیار عالیه نوشته شده ممنون