عنوان مقاله : آموزش جامع تغییر رمز وای فای

آموزش جامع تغییر رمز وای فای

یکی از نکاتی که کاربران رعایت نمیکنند این است که رمز عبور وای فای خود را ثابت نگه میدارند و این یک مشکل بسیار بزرگ می باشد. ما توصیه میکنیم که رمز عبور خود را در هر ۲۰ روزه تغییر دهید. شبکه های کامپیوتری بهترین راه برای هکر ها است تا به سیستم شما (لپ تاپ و موبایل) نفوذ کنند و اطلاعات شخصی شما را بدزدند! تغییر مداوم رمز وای فای دست بسیاری از هکر ها را قطع می کند. فراموش نکنید که تغییر رمز وای فای فقط یک راه حل ساده است و لازم است بدانید که با تغییر رمز وای فای نمی شود هکر های حرفه ای را متوقف کرد.

چگونه رمز وای فای خود را تغییر دهیم؟

  1. مرورگر خود را باز کنید (ترجیحا فایرفاکس Firefox یا گوگل کروم Google Chrome)
  2. به آدرس صفحه تنظیمات مودم بروید ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱
  3. نام کاربری و رمز عبور مودم را وارد کنید (نام و رمز مودم با وای فای فرق می کند) تا وارد صفحه تنظیمات مودم شوید. (معمولا به صورت پیشفرض نام کاربری و رمز عبوری admin می باشد)

تا اینجا همه مودم ها مثل هم هستند اما برای ورود به قسمت تنظیمات وای فای ۲ راه وجود دارد که در مودم های مختلف یکی از دو روش اعمال شده است:

  • در صفحه اصلی تنظیمات مودم گزینه ای وجود دارد با عنوان Network که هنگام کلیک  صفحه ای دیگر باز می شود که چند گزینه دارد. گزینه ای با عنوان Wireless یا WiFi و یا WLAN را پیدا کنید تا وارد صفحه تنظیمات WiFi شوید.  در بخش تنظیمات WiFi به قسمت Security رفته و از آنجا گزینه Password یا Preshared Key یا Passphrase را پیدا کنید و به دلخواه تغییر دهید.
  • در صفحه اصلی تنظیمات گزینه ای با عنوان Wireless یا WiFi و یا WLAN وجو دارد. هر کدام از این گزینه ها را مشاهده کردید روی آن کلیک کنید و در بخش تنظیمات WiFi به قسمت Security رفته و از آنجا گزینه Password یا Preshared Key  یا Passphrase را پیدا کنید و به دلخواه تغییر دهید.

 

در پایان برای شما فیلمی آموزش برای این مطلب تهیه کرده ایم که تست بالا را بر روی مودم zeyxl انجام میدهد و در آینده به صورت اختصاصی برای مودم های دیگر نیز منتشر خواهیم کرد.

...ایده های امروز فردای شما را خواهند ساخت...

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *