عنوان مقاله : راهنمای تبدیل تلفن همراه به Wi-Fi hotspot

راهنمای تبدیل تلفن همراه به Wi-Fi hotspot

در مواقعی نیاز دارید تا اینترنت همراه گوشی خود را برای دیگران یا حتی لپ تاپ خودتان به اشتراک بگذارید و به قولی گوشی خود را تبدیل به یک مودم بکنید تا بتوانید از اینترنت سیم کارت خود در دستگاه های دیگر نیز بهره مند شوید. این قابلیت که وای فای هات اسپات (Wi-Fi hotspot) نام دارد و در سیستم عامل های اندروید، iOS و ویندوز فون به صورت پیشفرض فراهم شده و فقط کافیست آن را فعال کنید.

 


فعال کردن Wi-Fi hotspot در سیستم عامل iOS:

در iOS 8 ، iOS 9 و iOS 10:

ابتدا وارد Setting > Personal Hotspot شوید. وضعیت این پنجره را ON کنید (همانند تصویر زیر)، سپس در صفحه جدید میتوانید نام و رمز عبور خود را تعیین کنید.

همچنین در صورت نیاز از گزینه WI-FI Password میتوانید تنظیمات را تغییر دهید.

enable-personal-hotspot-ios

 

در iOS 7 و iOS 6:

به قسمت Setting> Cellular رفته و سپس وارد Personal Hotspot on شوید. پس از چند لحظه اگر دستگاهی به آن متصل نشد به طور اتوماتیک خاموش می شود. اما شما به راحتی می توانید آن را به حالت اول بازگردانید. در iOS 7 می توانید داده های تبادل شده را مشاهده کنید.

smartphone-wi-fi-hotspot-7


فعال کردن Wi-Fi hotspot در سیستم عامل اندروید:

در اندروید ۶:

ابتدا وارد Setting > More شوید. سپس روی گزینه Tethering & Portable hotspot کلیک کنید. سپس تیک گزینه Portable WI-FI Hotspot را فعال کنید حال میتوانید تنظیمات اضافی را با انتخاب گزینه Set up WI-FI Hotspot انتخاب کنید.

پیشنهاد میشود Security این تنظیمات را روی گزینه WPA2 PSK قرار دهید همچنین قسمت Max User نیز برای انتخاب تعداد افرادی که میتوانند متصل شوند می باشد.

android-mobile-hotspot-setup

در اندروید ۵:

ابتدا وارد Setting > Tethering & Networks شوید. سپس روی گزینه WI-FI Hotspot کلیک کنید. سپس این قسمت را فعال کنید حال میتوانید تنظیمات اضافی را با انتخاب گزینه Set up WI-FI Hotspot انتخاب کنید.

پیشنهاد میشود Security این تنظیمات را روی گزینه WPA2 PSK قرار دهید همچنین قسمت Max User نیز برای انتخاب تعداد افرادی که میتوانند متصل شوند می باشد.

lg-g3-and-similar

در اندروید ۴٫۲ و بالاتر:

ابتدا وارد Setting > More شوید. سپس روی گزینه Tethering & Portable hotspot کلیک کنید. سپس گزینه Configure WI-FI Hotspot را انتخاب کنید، حال میتوانید تنظیمات اضافی را با انتخاب گزینه Set up WI-FI Hotspot انتخاب کنید.

پیشنهاد میشود Security این تنظیمات را روی گزینه WPA2 PSK قرار دهید همچنین قسمت Max User نیز برای انتخاب تعداد افرادی که میتوانند متصل شوند می باشد.

wifi1


فعال کردن Wi-Fi hotspot در سیستم عامل ویندوزفون:

برای این کار از ویندوز فون ۸٫۱ استفاده کردم اما پروسه ی آن مطابق با ویندوز فون ۸ و ۷٫۵ است. تفاوت بین ویندوز فون ۷٫۵ و ۸ تعداد دستگاه هایی است که می تواند به آن متصل شوند. ویندوز فون ۸٫x به شما اجازه ی اتصال حداکثر ۸ دستگاه را می دهد. همچنین نسخه ویندوز ۱۰ موبایل نیز این قابلیت را با کیفیت بالا تری داراست.

 

در ویندوز ۱۰ موبایل:

ابتدا وارد Setting > Network & wireless شوید. سپس قسمت Mobile hotspot را انتخاب کنید و مقدار آن را ON کنید تا فعال شود. حال با انتخاب آیکن قلم در پایین صفحه تنظیمات این صفحه را اععم از نام و رمز عبور، تعداد کاربران و… تعیین کنید.

hotspot_in_windows_10_mobile

 

در ویندوزفون ۸٫۱:

جهت تنظیم آن روی موبایل خود به بخش Setting> internet sharing  رفته و گزینه ی sharing را روشن کنید. در صفحه ی بعد می توانید پیش فرض لاگین اعتبارنامه را حفظ نموده یا چیزی روی آن قرار دهید که بتوانید به راحتی به یاد بیاورید.

smartphone-wi-fi-hotspot-0


اما چگونه پس از فعال کردن قابلیت Wi-Fi hotspot با گوشی یا لپ تاپ به آن متصل شویم؟

جواب ساده است! کافیست وای فای لپ تاپ یا گوشی دیگر خود را روشن کنید سپس خواهید دید یک وای فای با نامی که انتخاب کردید قابل دسترسی می باشد.

 

آیا این قابلیت در سرعت اینترنت نیز تاثیر دارد؟

با پیشرفت این قابلیت در واقع از سرعت شما بسیار کم کاسته خواهد شد اما باید به تعداد افرادی که به شما متصل میشوند نیز نگاه کرد، هر چه افراد بیشتر باشند میزان بیشتری از پهنای باند شما اشغال خواهد شد.

 

در پایان اگر سوالی مد نظر شما بود حتما با ما در میان بگذارید 🙂

...ایده های امروز فردای شما را خواهند ساخت...

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *