عنوان مقاله : چگونه از هک شدن اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

چگونه از هک شدن اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

اینستاگرم یک برنامه اجتماعی جهانی و بسیا معروف است که با توسعه سریع گوشی های هوشمند به سرعت محبوب شد و رقبایی مانند فیسبوک و توییتر را کنار زد اما در پست قبلی در مورد اینستاگرامبیشتر صحبت کردیم. محبوبیت اینستاگرام در طول سال ها بسیار افزایش پیدا کرد و همین امر باعث شد تا امنیت کاربران این شبکه اجتماعی در خطر افتد و عده ای از هکران روی به کاربران این شبکه اجتماعی آورند.


پس از بررسی های به عمل آمده متوجه شدیم هکران از ۲ راه برای هک کاربر استفاده میکنند:

  • فیک پیج
  • فیک اپ

فیک پیج اینستاگرام چیست؟

ممکن است ایمیلی دریافت کنید مبنی بر این که میخواهید اینستاگرام خود را تغییر رمز دهید؟ آیا میخواهید اینستاگرام خود را افزایش فالوور دهید؟ و از این دست که کاربر روی لینکی کلیک میکند و سپس نام کاربری و رمز عبور اینستاگرام خود را در آن وب سایت وارد میکند و در واقع خبر ندارد که با دست خود اطلاعات اکانت خود را به هکر صاحب وب سایت سپرده است. برای همین به هیچ صفحه ورود به اینستاگرامی به غیر از خود وب سایت اینستاگرام اعتماد نکنید.

آدرس وب سایت اینستاگرام: www.instagram.com

نمونه یک فیک پیج:

555

فیک اپ اینستاگرام چیست؟

instagram-tips-2

همان طور که می‌بینید این برنامه برای کارکرد خود نیاز به ورود به حساب کاربری شما در Instagram دارد و از شما درخواست نام کاربری و رمز عبور می‌نماید. ورود نام کاربری و رمزعبور همانا و دریافت این اطلاعات شخصی شما توسط سازنده و استفاده از اکانت شما همانا! اغلب این برنامه‌های افزایش فالور اینستاگرام بسیار زیرکانه و دقیقاً همانند صفحه ورود در وبسایت رسمی اینستاگرام طراحی شده‌اند. به طوری که حتی افراد حرفه‌ای نیز توانایی تشخیص این صفحات تقلبی (Fake Page) را ندارند. یکی از مهمترین وجه تمایز این صفحات ساختگی با صفحه اصلی آدرس آن است و باید حتماً با آدرس Instagram.com شروع شده باشد و در غیر این صورت آن صفحه حتماً ساختگی و غیر رسمی است و قصد هک کردن و به دست آوردن اطلاعات ورود شما را دارد. در عکس فوق نیز آدرس مخفی شده تا کاربر متوجه این موضوع نشود. برنامه نویسان و هکرهای این گونه نرم افزارها اغلب به صورت واضح اقدام به نفوذ در اکانت شما نمی‌کنند و به نوعی قربانی‌های خود را دست چین می‌کنند. برای مثال کاربری که دارای ۲۵۰۰۰ فالور می‌باشد طعمه خوبی برای آنها به شمار می‌آید که البته نتیجه چیزی نیست جز فروش اکانت شما و قطع دسترسی شما به اکانت که همان هک شدن می‌باشد. پس همواره در استفاده از این نرم افزارها بسیار محتاط عمل کنید.


چگونه از هک شدن اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

  • به اپلیکشن ها و ایمیل های ناشناس اعتماد نکنید.
  • ایمیل خود را در اینستاگرام وارد کنید.
  • ورود به اینستاگرام خود را ۲ مرحله ای کنید; با این کار هنگام ورود اینستاگرام پس از ورود رمز عبور به شماره تلفن شما کدی ارسال میکند و با آن میتوانید وارد اکانت شوید.

برای فعال کردن ورود ۲ مرحله ای:

ابتدا روی آیکون setting کلیک کرده سپس به قسمت ACCOUNT > Tow-Factor Authentication بروید.

photo_2016-10-27_12-19-52

حال باید مقدار این قسمت را به ON تغییر دهید.

photo_2016-10-27_12-20-22

photo_2016-10-27_12-20-09

حال پس از وارد کردن شماره تلفن خود منتظر دریافت کدی ۶ رقمی باشید.

photo_2016-10-27_12-20-19

پس از وارد کردن کد و فعال نمودن به شما یک ری کد امنیتی برای تنظیمات امنیتی داده میشود که حتما از آن اسکرین شات تهیه کنید و یا آن ها را کپی و در جایی نگه داری کنید.

photo_2016-10-27_12-20-12


در پایان در صورت بروز هرگونه مشکل میتوانید آن را به صورت کامنت در زیر همین پست مطرح کنید.

...ایده های امروز فردای شما را خواهند ساخت...

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *