عنوان مقاله : آموزش پاک کردن کوکی در مرورگر گوگل کروم

آموزش پاک کردن کوکی در مرورگر گوگل کروم

 

 

کاربران گوگل کروم می توانند به راحتی ،کوکی ها و داده ها را حذف کرده و مشخص کنند که چه نوع فایل های کروم را قبول و یا بلاک کند.

 

تنظیمات محتوای دسترسی:

بر روی تب منو در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید، در آن جا گزینه ی “Settings” را انتخاب کنید ،و بر روی “Show Advanced Settings,” کلیک کنید.

همچنین به سادگی می توانید بر روی آدرس بار خود این متن را تایپ کنید: “chrome://chrome/settings/content” و با این کار کروم شما را به مقصد مورد نظر می رساند.

 

 

مدیریت کوکی ها:

برای نحوه ی برخورد و مدیریت کوکی ها ،کروم به شما چهار گزینه ارائه می دهد. شما می توانید تمامی کوکی ها را ذخیره کنید اما با یک بار بسته شدن مرورگر همه ی آن ها را با هم حذف کنید. یا می توانید تمامی کوکی ها را بلاک کنید ( که ما این کار را توصیه نمی کنیم)، و یا کوکی ردیابی شخص ثالث را بلاک کنید.

همچنین کروم به شما اجازه ی مدیریت استثنایی را برای تنظیمات بالا می دهد.این کار برای زمانی مفید خواهد بود که می خواهید تنظیمات خودکار خود را برای یک وب سایت خاص ذخیره کنید و بقیه را حذف کنید.

 

 

حذف کوکی ها:

با کلیک بر روی گزینه ی “…All cookies and site data” می توانید لیست تمام کوکی های ذخیره شده بر روی هارد دیسک را ببنید. از این قسمت شما می توانید فایل های خاص را به صورت جداگانه حذف کنید. و یا همه چیز را با کلیک بر روی “Remove All.” حذف کنید.

 

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *