عنوان مقاله : نحوه بازگشت وای فای به صورت خودکار در ویندوز ۱۰

نحوه بازگشت وای فای به صورت خودکار در ویندوز ۱۰

شما ممکن است بخواهید وای فای خود را برای صرفه جویی در مصرف باتری یا در جایی که وای فای در دسترس نیست خاموش کنید، با Creators Update ویندوز ۱۰ ،کامپیوتر شما به طور اتوماتیک وای فای را دوباره فعال خواهد کرد و دیگر نیاز نیست که این کار را به خاطر بسپارید.

 

نحوه بازگشت وای فای به صورت خودکار در ویندوز ۱۰

از تسکبار

 

این گزینه فقط در برنامه تنظیمات ویندوز ۱۰ و در منوی شبکه ی تکسبار وجود دارد. وقتی خط اتصال وای فای از طریق رابط شبکه های قدیمی در کنترل پنل غیر فعال باشد، شما نمی توانید آین آپشن را ببینید.

 

برای غیر فعال کردن وای فای خود از نوار وظیفه، در بخش نوتیفکشن نزدیک به ساعت بر روی ایکون وای فای کلیک کنید. و بر روی دکمه ی وای فای Wi-Fi کلیک کنید تا غیر فعال شود.

 

وقتی وای فای شما خاموش شد، می توانید در برنامه ی تنظیمات انتخاب کنید که وای فای شما بعد از یک ساعت، ۴ ساعت و یا یک روز بعد روشن شود. به صورت پیش فرض این آپشن به صورت دستی هنگامی که بر روی آیکون وای فای کلیک می کنید فعال می شود.

 

 

متاسفانه گزینه ی مشابهی برای Airplane Mode وجود ندارد، و شما باید برای بازگشت وای فای به صورت خودکار، به جای فعال سازی Airplane Mode، وای فای را غیر فعال کنید.

 

شما ممکن است علاقه مند به فعال کردن و غیرفعال کردن وای فای با کلید میانبر باشید، گرچه اگر این کار را بکنید، ویندوز نمی تواند به صورت اتوماتیک فای وای را برگرداند. شما نیاز دارید که آن را توسط کلید میانبر مناسب برگردانید.

نحوه بازگشت وای فای به صورت خودکار در ویندوز ۱۰

 

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *