عنوان مقاله : نحوه ی ایجاد کلید میانبر برای cmd توسط گوگل

نحوه ی ایجاد کلید میانبر برای cmd توسط گوگل

شما می توانید کلید میانبر برای هر دستور یا cmd ایجاد کنید، بنابراین می توانید توسط گوگل در زمان هم صرفه جویی کنید.

 

نحوه ی ایجاد کلید میانبر برای cmd توسط گوگل

برای ایجاد کلید میانبر ،Google Home خود را باز کرده و بر روی آیکون منو در گوشه ی بالا سمت چپ کلیک کنید. سپس بر روی گزینه ی More settings کلیک کنید.

 

 

 

به پایین صفحه بروید و بر روی گزینه ی Shortcuts (کلید میانبر) کلیک کنید.

 

 

حالا شما لیستی از کلید های میانبر پیشنهادی می بینید که می توانید آن ها را به طور خود کار فعال و یا تنظیم کنید. همچنین می توانید بر روی دایره ی آبی در پایین صفحه کلیک کنید تا کلید میانبر خود را برای cmd ایجاد کنید. در این جا من برای مثال آخرین گزینه را انتخاب میکنم.

 

 

در کادر اول ،دستور کلید میانبر یا همان cmd را وارد کنید. سپس در زیر گزینه ی Google Assistant should do ، دستوری را که معمولا استفاده و بیان می کنید را وارد کنید، که می تواند هر دستور معتبر cmd گوگل باشد. برای مثال من می خواهم یک میانبر برای جریان زمان خواب Stringify ایجاد کنم. پس در کادر اول good night را وارد کرده و در قسمت پایین cmd کامل را وارد میکنم: ask Stringify good night .این ایده ی خوبی است که cmd خود را در گوگل بدون کلید میانبر ایجاد و تست کنید، تا قبل از اضافه کردن کلید میانبر مطمئن شوید که طبق انتظارات شما کار می کند.

 

پس از اتمام این کار بر روی گزینه ی Save در بالای صفحه کلیک کنید.

 

 

پس از اتمام، شما میانبر خود را در بالای صفحه ی گوگل همراه با یک ضامن میبینید. می توانید بر روی ضامن کلیک کنید تا بدون حذف کردن میانبر، آن را روشن و یا خاموش کنید. این گزینه برای مشکلات کلید میانبر بسیار مفید است.

 

 

هر میانبر فقط برای یک cmd یا دستور محدود است، اما شما می توانید از خدمات  IFTTT در کنار Stringify برای پیوند چندگانه ی دستورات cmd با هم استفاده کنید و سپس آن ها را در یک کلید میانبر اجرا کنید.

 

 

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *