عنوان مقاله : نحوه ی جلوگیری از حمله ی باج افزار در کامپیوتر

نحوه ی جلوگیری از حمله ی باج افزار در کامپیوتر

در هفته ی گذشته یک حمله ی باج افزار در سرار جهان فراگیر شد. ده ها هزار رایانه در سراسر جهان از کار افتادند و جراحی ها در بیمارستان ها به تاخیر افتادند. و سازمان های دولتی و سیستم های کامپیوتری بسته شده است. در پایان هفته، گسترش این نرم افزار مخرب کند شد، اما هنوز هم ادامه دارد. خوشبختانه چند قدم برای محافظت و جلوگیری از حمله ی باج افزار در کامپیوتر وجود دارد.

 

دانلود پچ

اگر از ویندوز استفاده می کنید، ویندوز خود را آپدیت کنید و آخرین پچ امن مایکروسافت را در کامپیوتر خود دانلود کنید. پچ های جدید فرصت نشان داده شدن در به روز رسانی ویندوز را ندارند، ممکن است قبلا بر روی کامپیوتر شما آپدیت شده باشد یا ممکن است کامپیوتر شما در حال اجرای نسخه ی قدیمی ویندوز باشد که دیگر پذیرفته نمی شود، که شامل ویندوز XP ،ویندوز ۸ و Vista است. اگر از این ویندوز ها یا از سیستم عامل مایکروسافت استفاده می کنید، همین حالا سری به سایت مایکروسافت بزنید و پچ ورژن ویندوز خود را دانلود کنید.

 

 

ارتقای ویندوز ۱۰

ویندوز خود را به آخرین ورژن ارتقا دهید. اگر همچنان از ویندوز XP یا ۸ استفاده می کنید، بیشتر در خطر حمله ی باج افزار در کامپیوتر هستید. با این حمله ی باج افزار جهانی که الان کاهش یافته است، در حال حاضر خطرات نسخه های قدیمی بیشتر از جدید است. پس به خود لطف کنید و آخرین نسخه ی ویندوز را نصب کنید.

 

 

نصب آنتی ویروس

یک آنتی ویروس ممکن است قادر به محافظت موثر در برابر حمله ی باج افزار نباشد. به هر حال برنامه های آنتی ویروس ایده ی خوبی برای جلوگیری از حمله است. بسیاری از آن ها برای تشخیص درست رفتار های مشکوک، می توانند شناسایی و از نرم افزار ها جدا شوند. برنامه های آنتی ویروس خوب اغلب به روز شده هستند ،بنابراین اگر نخستین موج حمله ی باج افزار وارد شود، پس از تلاش، تشخیص داده و متوقف می شود.

 

 

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *