عنوان مقاله : نحوه ی مدیریت برنامه های استارت آپ در ویندوز ۸ و ۱۰

نحوه ی مدیریت برنامه های استارت آپ در ویندوز ۸ و ۱۰

بسیاری از برنامه ها شامل استارت آپ ویندوز می شود. این برنامه های استارت آپ می توانند مفید باشند، آن ها همچنین می توانند زمان بوت را کند کنند و از منابع سیستم استفاده کنند. در این جا نحوه ی مدیریت برنامه های استارت آپ را توضیح می دهیم. ویندوز ۸ و ۱۰ شامل یک رابط برای مدیریت برنامه های استارت آپ در Task Manager است. البته هیچ یک از این ابزار ها به شما اجازه ی اضافه کردن چیزی به استارت آپ ویندوز را نمی دهند. اما اگر احتیاج دارید، ما یک راهنما برای اضافه کردن برنامه ها، فایل ها و پوشه ها در برنامه های استارت آپ ویندوز ارائه می دهیم.

 

توجه: مدیریت برنامه های استارت آپ فقط در نرم افزار های دسکتاپ اعمال می شود. برنامه های جهانی( آن هایی که از ویندوز استور دریافت میکنید) اجازه ندارند در هنگام شروع ویندوز به صورت خودکار استارت شوند.

 

نحوه ی مدیریت برنامه های استارت آپ در ویندوز ۸ و ۱۰

 

چندین راه برای رسیدن به Task Manager وجود دارد. ساده ترین راه کلیک راست در تسک بار و سپس انتخاب Task Manager است.

 

 

حالا لیستی از برنامه هایی که در ویندوز در حال اجرا هستند را می بینید. برای دسترسی به ویژگی های اضافی در Task Manager، در پایین صفحه بر روی فلش گزینه ی More Details کلیک کنید.

 

 

در پنجره ی Task Manager بر روی Startup کلیک کنید. این تب تمام برنامه های استارت آپ را همراه با جزییات، فعال بودن آن برنامه و مقدار تاثیر آن برنامه در استارت آپ ویندوز را نشان می دهد. آخرین مقیاس هم  زمان طول کشیدن برنامه برای شروع را اندازه گیری می کند.

 

 

بر روی هر برنامه کلیک راست کنید و گزینه ی Search Online را برای جستجو در وب انتخاب کنید.

 

 

زمانی که مطمئن هستید که می خواهید از فعال بودن یک برنامه در استارت آپ جلوگیری کنید، بر روی آن برنامه کلیک راست کنید و بر روی Disable کلیک کنید.

 

 

شما همچنین می توانید برنامه را انتخاب کنید و در سمت راست پایین صفحه بر روی گزینه ی Disable button کلیک کنید.

 

 

توجه داشته باشید هنگامی که یک برنامه را در استارت آپ ویندوز غیر فعال می کنید، ویندوز آن برنامه را غیر فعال نمی کند. این کار فقط از اجرای اتوماتیک برنامه جلوگیری می کند. وقتی برنامه ای را غیر فعال می کنید، Task Manager را ببندید. زمانی که ویندوز را ری استارت می کنید، برنامه ی غیر فعال شده با ویندوز شما شروع نخواهد شد.

 

 

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *