عنوان مقاله : نحوه ی به روز رسانی نسخه قدیمی Chromebook به صورت دستی

نحوه ی به روز رسانی نسخه قدیمی Chromebook به صورت دستی

اگر شما نسخه قدیمی Chromebook را دارید، می توانید با یک فرصت کوچک آخرین نسخه ی آن را دانلود و به روز رسانی کنید. خوشبختانه به روز رسانی Chromebook به صورت کامل غیر ممکن نیست.

 

نحوه ی به روز رسانی نسخه قدیمی Chromebook به صورت دستی

برای آین کار باید کانال را تغییر بدهید. با باز کردن بخش system بر روی منوی چرخ دنده کلیک کنید تا Settings menu باز شود.

 

 

بر روی آپشن About Chrome کلیک کنید. در صفحه ی About در زیر بخش Channel ،باید گزینه ی Change Channel را ببینید. اگر از صفحه ی تنظیمات Material Design مانند عکس زیر استفاده می کنید، این آپشن در زیر بخش Detailed Build Information یافت می شود.

 

 

در بخش Change Channel ،گزینه ی Beta را انتخاب کنید.

 

 

با این کار Chromebook مجبور به داشتن آخرین نسخه ی به روز رسانی از کانال می شود. پس از اتمام کار و راه اندازی و ری استارت کردن Chromebook ،می توانید از همین روش برای برگشتن به کانالی ثابت استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که به حالت کارخانه برمی گردد.

 

اگر این روش جواب نداد چه کنیم؟

اگر این روش نسخه ی قدیمی Chromebook شما را به روز رسانی نکرد، شما نیاز به ریکاوری ابزار Chromebook دارید. این ابزار یک نسخه ی تازه از سیستم عامل ChromeOS را بر روی درایو شما نصب می کند. بنابراین شما می توانید مجددا آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید. برای این کار شما به یک فلش درایور ۴ گیگ یا بیشتر نیاز دارید . باید شماره ی مدل دقیق Chromebook خود را بدانید. اگر از خود Chromebook برای راه اندازی استفاده کنید، راحت تر می شود و این فرصت را دارید که به صورت اتوماتیک شماره ی مدل Chromebook  را شناسایی می کند.

 

 

باز هم توجه داشته باشید که این کار همه ی اطلاعات را پاک می کند.

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *