عنوان مقاله : نحوه ی تغییر برنامه های پیش فرض در Chromebook

نحوه ی تغییر برنامه های پیش فرض در Chromebook

به طور پیش فرض Chrome OS در انتخاب برنامه ها بسیار خوب است، اما گاهی اوقات این چیزی نیست که شما دنبالش می گردید. در حالی که به راحتی می توانید برنامه هایی را که دنبالش می گردید را پیدا کنید، می توانید گزینه ی پیش فرض را به راحتی تغییر دهید.

 

نحوه ی تغییر برنامه های پیش فرض در Chromebook

بر خلاف اندروید که در آن می توانید برنامه های پیش فرض را در مکان مرکزی تنظیم کنید، برای تغییر پیش فرض آن نوع فایل ، باید فایل را باز کنید.

 

تنظیم برنامه های پیش فرض در Chrome OS

file manager را باز کنید و به فایل مورد نظر بروید، و سپس بر روی آن یک کلیک کنید، (فقط یک بار کلیک کنید، نه دوبار، چون نمی خواهیم فایل باز شود.) در سمت راست نوار ناوبری ،گزینه ی Open را می بینید که یک فلش کوچک کنارش دارد. روی فلش کنید.

 

 

یک لیست از برنامه های در دسترس نمایش داده خواهد شد. اما در پایین ترین قسمت ،گزینه ای به نام Change Default وجود دارد، بر روی آن کلیک کنید.

 

 

یک لیست کوچکتر ظاهر می شود. بر روی گزینه ای که می خواهید همیشه این نوع فایل را باز کند کلیک کنید.

 

 

شایان ذکر است که بعضی از برنامه ها نمی توانند به عنوان پیش فرض تنظیم شوند. بنابراین هر بار باید به صورت دستی آن را اجرا کنید.

 

راه اندازی برنامه های خاص بر اساس یک پرونده

اگر برنامه ایی که می خواهید به عنوان پیش فرض استفاده کنید، نمی تواند به صورت پیش فرض تنظیم شود، یا فقط می خواهید از برنامه ی دیگری برای وظایف خاص استفاده کنید، می توانید فایل ها را در یک برنامه ی خاص بر اساس per-launch باز کنید.

 

به فایل مورد نظری که می خواهید باز شود بروید و بر روی آن کلیک کنید. بر روی Open در سمت راست نوار ناوبری کلیک کنید. سپس برنامه ای که می خواهید فایل را با آن باز کنید را انتخاب کنید.

 

 

به طور خلاصه می توانید با کلیک راست بر روی فایل و انتخاب گزینه ی More Actions، که لیستی از برنامه های سازگار با نوع خاصی از فایل را باز می کند. این یک روش سریع است.

نحوه ی تغییر برنامه های پیش فرض در Chromebook

 

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *