عنوان مقاله : نحوه ی راه اندازی چند حساب کاربری در macOS

نحوه ی راه اندازی چند حساب کاربری در macOS

اگر مک خود را با کسی به اشتراک می گذارید، داشتن حساب های کاربری مختلف ایده ی خوبی است. به این ترتیب شما نوتیفکشن ایمیل همسر خود را نمی بینید. این کار هم چنین برای بچه ها و استفاده از کنترل والدین برای مک هم مفید خواهد بود. بنابراین می توانید برنامه ها و زمان استفاده را محدود کنید. حتی اگر تنها از مک خود استفاده می کنید داشتن چند حساب کاربری می تواند برای شکستن تنظیمات مفید باشد. به هر دلیل، اضافه کردن حساب کاربری بسیار ساده است. در این جا نحوه ی راه اندازی چند حساب کاربری در macOS را می بینیم:

 

نحوه ی راه اندازی چند حساب کاربری در macOS

هنگامی که برای اولین بار مک خود را راه اندازی می کنید، یک حساب کاربری مدیر و یا اصلی برای خود دارید. و با این حساب می توانید حساب ها و کاربران دیگری را اضافه کنید. اما حساب های دیگر به این کار دسترسی ندارند. اگر مراحل زیر برای شما کار نکرد، مطمئن شوید که با حساب کاربری مدیر وارد شده اید.

 

برای راه اندازی چند حساب کاربری باید به System Preferences و سپس Users & Groups بروید.

 

 

در پنل سمت چپ لیستی از کاربران را میبینید، اما گزینه ی اضافه کردن حساب کاربری غیرفعال است. باید بر روی دکمه ی قفل پایین صفحه کلیک کنید.

 

 

هنگامی که از شما خواسته شد، رمز عبور خود را وارد کنید و سپس شما علامت + را بالای دکمه ی قفل که دیگر خاکستری نیست میبینید.

 

 

فرمی برای شما باز خواهد شد تا انتخاب کنید که چه نوع حساب کاربری می خواهید، همچنین شامل نام حساب کاربری ،نام کاربر و جزییات رمز عبور می باشد.

 

 

از این به بعد در صفحه ی ورود خود دو حساب کاربری می بینید.

 

 

علامت تیک نارنجی به معنی این است که حساب کاربری در حال حاضر فعال است.

 

 

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *