عنوان مقاله : نحوه جلوگیری از باج افزار petya و توقف حمله بعدی

نحوه جلوگیری از باج افزار petya و توقف حمله بعدی

نحوه جلوگیری از باج افزار petya و توقف حمله بعدی

این حمله از اوکراین آغاز شد و زیر ساخت های حیاتی آن کشور را تحت تاثیر قرار داد و پس از آن در اروپا گسترش یافت و تعدادی از شرکت ها را آلوده کرد. پیش بینی شده است که منبع عفونت آن یک به روز رسانی نرم افزار حسابداری مالی M.E. Doc بوده است که به مشتریان شرکت منتقل شده است.

 

چگونه می توانید از خود و سازمان خود در مقابل حمله باج افزار petya محافظت کنید؟

این حمله دو جنبه ی عمده را نشان می دهد: اول این که چگونه میتوان انواع جدید از نرم افزار های مخرب را در سرعت های باورنکردنی ایجاد و گسترش داد. و دوم علیرغم تاثیر WannaCry بسیاری از شرکت ها هنوز آماده نیستند تا از این نوع حملات از نفوذ شبکه جلوگیری کنند.

 

این حملات می تواند منجر به ایجاد خسارات فراوان شود، همانطور که تاثیر آن را در زیر ساخت های حیاتی اوکراین داشته است. و عواقب چنین گسترش سریع باج افزار petya می تواند تاثیر قابل توجهی بر زندگی روزمره داشته باشد و روال روزانه را مختل می کند.

 

نحوه جلوگیری از باج افزار petya و توقف حمله بعدی

 

بلافاصله تمام پچ های امنیتی را اعمال کنید

به عنوان پچ های امنیتی که برای آسیب پذیری های که توسط petya و WannaCry  مورد بهره برداری قرار گرفته اند، برای چندین ماه در دسترس هستند. سازمان ها باید بلافاصله این پچ ها را در شبکه ی خود اعمال کنند. و باید اطمینان حاصل کنند که پچ های جدید در دسترس هستند.

 

 قبل از پیشگیری از تهدید نسل بعدی، حملات را بلاک کنید

شرکت ها باید قبل از حمله بر روی آن تمرکز کنند، در این نوع حملات معمولا شناسایی حمله پس از آن اتفاق افتاده است که خیلی دیر شده است. پیش گیری از تهدید نسل بعدی حملات برای اسکن کردن، فیلتر کردن و فیلتر کردن محتوای فایلهای مشکوک قبل از رسیدن به شبکه ضروری است. همچنین ضروری است که کارمندان خطرات ایمیل های دریافتی مشکوک را از طرف احزاب ناشناخته در نظر بگیرند و ایمیل های شناخته شده را باز کنند.

 

 

 

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *