عنوان مقاله : چه خبر هفته؟! (شماره ۲۱ – اخبار ایران و جهان!)

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۱ – اخبار ایران و جهان!)

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۱ – اخبار ایران و جهان!)

با چه خبر هفته ی شماره ۲۱ و موضوع اخبار ایران و جهان در خدمت شما دوستان هستیم:

 

پایان عمر فلش در سال ۲۰۲۰

 

ادوبی دیروز بیانیه‌ای صادر کرد که بر اساس آن، پلاگین محبوب و کاربردی فلش به پایان عمر خود نزدیک شده است و به‌زودی از بازار دنیا حذف می‌شود.

کمپانی ادوبی دیروز اعلام کرد که فلش، پلاگین محبوب این شرکت تا پایان ۲۰۲۰ از رده خارج خواهد شد. به همین منظور، این شرکت به‌تدریج به‌روزرسانی و توزیع این پلاگین را متوقف خواهد کرد. تا آن زمان، ادوبی برای ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های امنیتی در مرورگرهای مختلف و پشتیبانی از نسخه‌های جدید آن‌ها، با اپل، موزیلا، مایکروسافت و گوگل همکاری خواهد کرد؛ اما به‌ غیر از آن، ادوبی هیچ قابلیت جدیدی به فلش نخواهد افزود.

ادوبی همچنین اعلام کرد که برای پایان پشتیبانی از فلش در مناطقی که نسخه‌های قدیمی و بدون مجوز آن در حال توزیع است، جدی‌تر خواهد بود.

بدون شک، بیانیه‌ی دیروز ادوبی، اقدام غیر منتظره‌ای به‌حساب نمی‌آید. با توجه به توزیع گسترده‌ی فلش و به‌خصوص نسخه‌های قدیمی آن، این پلاگین به‌سرعت به یکی از اهداف اصلی هکرها تبدیل شد و بستر مناسبی برای نفوذ آن‌ها به دستگاه‌های هدف فراهم کرد. این حقیقت که اپل هرگز در دستگاه‌های موبایل خود از فلش پشتیبانی نکرد، تنها این پلاگین را به پایان عمر خود نزدیک‌تر کرد؛ به‌خصوص آنکه با وجود مرورگرهای پیشرفته و HTML5، این امکان برای سازندگان مرورگر فراهم می‌شود تا عملکردهای فلش را بدون نیاز به پلاگین‌های شخص ثالث با آن‌ها جایگزین کنند. اگر منصف باشیم، ادوبی نیز به‌اندازه‌ی بقیه خواهان کنار رفتن فلش است و از ۲۰۱۵ تاکنون، در حال فراهم کردن مقدمات لازم برای این کار است. ادوبی از آن زمان به‌تدریج در حال کاهش پشتیبانی خود از فلش در اپلیکیشن‌ها و جایگزینی آن با موارد دیگر بوده است.

در اقدامات مشابه، سازندگان مرورگر نیز در سال‌های گذشته در حال قطع پشتیبانی از فلش بوده‌اند. برای مثال، گوگل در تنظیمات مربوط به پلاگین گزینه‌ای فراهم کرده است که کاربران در صورت تمایل به استفاده از فلش باید آن را فعال کنند. شرکت‌های دیگر نظیر موزیلا نیز امکان مشابهی ایجاد کرده‌اند.

در حال حاضر، تفاوت چندانی بین قابلیت‌های فلش و HTML5 وجود ندارد. همان‌طور که ادوبی در بیانیه‌ی دیروز خود اعلام کرد، تعداد شرکت‌های استفاده‌کننده از فلش در طول سال‌های گذشته، به‌طور پیوسته در حال کاهش بوده است. با این وجود هنوز برخی، به‌خصوص در فضای گیمینگ و آموزش، از این پلاگین استفاده می‌کنند. فیسبوک می‌گوید به توسعه‌دهندگان گیم در پلتفرم خود، در مهاجرت به استانداردهای وب باز کمک خواهد کرد.

همان‌طور که گویند بالاکریشن، معاون ارشد بخش توسعه‌ی محصولات ادوبی اعلام کرد، این شرکت به میراث به‌جامانده از فلش، با وجود تمام نواقص آن مفتخر خواهد بود. باید خاطرنشان کنیم که فلش نقشی اساسی در آوردن ویدئو و گیمینگ به فضای وب بازی کرد. برای مثال، مایکروسافت در سال ۲۰۰۷ با عرضه‌ی سیلورلایت، خواهان رقابت با فلش بود؛ اما این پلاگین در آن زمان به‌قدری محبوب بود که حتی مایکروسافت شانسی برای کنار زدن آن نداشت.

بالاکریشن می‌گوید:

ما عمیقا به میراث فلش و هر آنچه فلش در پیشگامی آن مؤثر بود مفتخر هستیم. در طول بیش از ۲۰ سال گذشته، این پلاگین در کنار ما بود و نقشی غیر قابل انکار در افزایش و بهبود تعامل و خلق محتوا در فضای وب بازی کرد. فناوری‌های اندکی چنین تأثیر عمیق و مثبتی در عصر اینترنت برجای گذاشتند. اما ادوبی همیشه خلاقیت و ابتکار خود را حفظ کرده است؛ و ما بسیار هیجان‌زده هستیم از اینکه در خلق محتوا در عصر بعدی دنیای دیجیتال نیز پیشگام و پیش‌قدم باشیم.

 

 

امکان جفت شدن گوشی اندروید و کامپیوتر در آخرین بیلد اینسایدر ویندوز ۱۰

 

 

 

 

مایکروسافت در جدیدترین بیلد اینسایدر ویندوز ۱۰، امکان ارسال صفحات وب را از گوشی اندروید به کامپیوتر فراهم کرده است.

 

در جریان کنفرانس بیلد مایکروسافت، مطلع شدیم که این شرکت در حال بررسی روش‌های هوشمندانه‌ای برای ایجاد ارتباط بین گوشی‌های موبایل و کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ است. اکنون آخرین بیلد اینسایدر با ایجاد یک قابلیت جدید، امکان ارسال یک صفحه‌ی وب را از گوشی موبایل به نمایشگر کامپیوتر فراهم می‌کند.

کاربران ویندوز ۱۰ که از بیلد پیش‌نمایش اینسایدر با شماره‌ی ۱۶۲۵۱ استفاده می‌کنند، اکنون به یک بخش جدید در تنظیمات به نام Phone دسترسی دارند که گزینه‌های مربوط به اتصال گوشی موبایل به کامپیوتر را ارائه می‌دهد. در حال حاضر فقط امکان جفت شدن کامپیوتر با گوشی‌های اندروید وجود دارد؛ اما احتمالا نسخه‌ی آیفون نیز به‌زودی از راه خواهد رسید.

زمانی که اتصال بین دو دستگاه برقرار شود، می‌توانید یک صفحه‌ی وب را از طریق گزینه‌ی اشتراک‌گذاری در مرورگر، به کامپیوتر ارسال کنید. کافی است پس از انتخاب گزینه‌ی اشتراک‌گذاری، گزینه‌ی Continue on PC را لمس کنید تا به مرحله‌ی بعدی بروید. سپس لازم است که اطلاعات حساب مایکروسافت خود را وارد کنید. این شیوه یکی از امکانات پردازش ابری محسوب می‌شود؛ بدین مفهوم که با داشتن یک حساب کاربری در دستگاه‌های مختلف، می‌توانید هر آنچه مایل بودید، بین آن‌ها به اشتراک بگذارید.

در نهایت باید گزینه‌ی Continue now یا Continue later را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه‌ی اول صفحه‌ی وب مورد نظر، بلافاصله در کامپیوتر نمایش داده می‌شود. اما اگر گزینه‌ی Continue later را انتخاب کنید، در قسمت اکشن سنتر، اعلانی نمایش داده می‌شود که هر زمان مایل بودید، می‌توانید با کلیک روی آن، صفحه‌ی وب خود را مشاهده کنید.

 

 

مایکروسافت به‌صورت مداوم در حال افزایش نفوذ خود در دستگاه‌های اندرویدی است و اولین قدم آن‌ در پیشبرد پروژه‌ی اتصال دستگاه‌های اندرویدی و ویندوز، اقدامی مناسب و کاربردی به‌حساب می‌آید و انتظار می‌رود به‌زودی امکانات بیشتری به آن افزوده شود.

 

رکوردشکنی سامسونگ با کسب سود ۱۲.۶ میلیارد دلاری در فصل دوم ۲۰۱۷

 

 

 

سامسونگ با کسب درآمد ۵۴.۸ میلیارد دلاری و سود ۱۲.۸ میلیارد دلاری، سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ را به پایان برد.

درآمد سامسونگ طی سه‌ماهه‌ی گذشته، با وجود مشکلات متعدد و آثار باقی‌مانده از فاجعه‌ی گلکسی نوت ۷، رشد چشم‌گیری داشته است. کر‌ه‌ای‌ها با توجه به نزدیک‌ بودن تاریخ رونمایی از گلکسی نوت ۸، تعدادی گوشی میان‌رده و پایین‌رده و تقاضای رو‌به‌رشد برای گوشی‌های پرچم‌دار گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس، نسبت به آینده نیز بسیار خوش‌بین هستند.

از ماه آوریل تا پایان ماه ژوئن ۲۰۱۷، سامسونگ موفق به کسب درآمد ۵۴.۸ میلیارد دلاری شده که سودی بالغ بر ۱۲.۶ میلیارد دلار از این درآمد برای کره‌ای‌ها حاصل شده است؛ بنابراین سه‌ماهه‌ی گذشته، فصلی بی‌سابقه برای این کمپانی محسوب می‌شود. آمار یادشده نشان از رشد ۷۲ درصدی سود سامسونگ نسبت به فصل نخست ۲۰۱۷ دارد و نسبت به کاهش جزئی سود در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۶ بر اثر فاجعه‌ی پیش‌آمده نیز شاهد رشد میزان سود کره‌ای‌ها هستیم. برای آنکه به‌خوبی عملکرد سامسونگ را بسنجیم، باید یادآوری کنیم که این شرکت کره‌ای در پایان ماه سپتامبر سال گذشته، موفق به کسب سود ۴.۵ میلیارد دلاری شد.

گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس نقشی کلیدی در سودآوری بی‌سابقه‌ی سامسونگ دارند. سامسونگ در گزارش مالی خود عنوان می‌کند که فروش موفق گوشی‌های جدیدش در افزایش سود این کمپانی تأثیرگذار بوده و در این میان نقش گلکسی اس ۸ پلاس پررنگ‌تر است؛ چرا که با وجود بزرگ‌تر و گران‌قیمت‌تر بودن نسبت به برادر کوچک‌تر خود، بیش از ۵۰ درصد از فروش کلی سری گلکسی اس ۸ را به خود اختصاص داده است. میزان عرضه‌ی کلی گوشی‌های سامسونگ بر اثر کاهش تقاضا برای محصولات ارزان‌تر این کمپانی آسیب دیده است. کره‌ای‌ها برای مقابله با این مشکل، به‌زودی مدل‌های جدیدی معرفی خواهند کرد.

پس از کهکشانی‌های هشتم، رونمایی بزرگ بعدی سامسونگ، گلکسی نوت ۸ خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود در روز نخست شهریور رخ دهد. کره‌ای‌ها قصد دارند برای نوت ۸ تبلیغات گسترده‌ای انجام دهند؛ بنابراین به سرمایه‌گذاران هشدار داده‌اند که این مسئله بر درآمدهای فصل آتی تأثیر خواهد گذاشت. سامسونگ در گزارش خود از برنامه‌های اپل و گوگل برای سال ۲۰۱۷ نیز غافل نبوده و عنوان کرده است که با وجود افزایش تقاضا برای محصولاتش، «رقابت بیش از پیش شدت خواهد گرفت؛ چرا که رقبا مدل‌های جدیدی عرضه خواهند کرد.»

فاجعه‌ی گلکسی نوت ۷ تنها مشکلی نیست که سامسونگ در سال گذشته با آن مواجه شد؛ برگزاری دادگاه‌های متعدد برای بازخواست پارک جئون-هایه، رئیس‌جمهور سابق کره‌ی جنوبی به اتهام رانت‌خواری و فساد، باعث دستگیری و دادگاهی‌ شدن لی جائه-یونگ، قائم‌مقام سامسونگ شد (بر اساس پیش‌بینی‌ها، رأی دادگاه درخصوص قائم‌مقام سامسونگ به‌زودی اعلام خواهد شد). ارزش سهام سامسونگ در طول این مدت بارها دچار تزلزل شد؛ اما گزارش مالی این کمپانی نشان داد که هیچ‌کدام از مشکلات یادشده بر اشتیاق مردم برای خرید محصولات سامسونگ تأثیرگذار نبوده است.

 

اپلیکیشن تراولچی را برای یافتن ارزان ترین پروازها نصب کنید

 

 

اگر به سفر علاقه دارید و می‌خواهید ارزان‌ترین پروازها را پیدا کنید، اپلیکیشن تراولچی را نصب کنید.

 

این روزها کمتر کسی برای خرید بلیت هواپیما، ترافیک و گرمای هوا را تحمل می‌کند و برای خرید به صورت سنتی از آژانس‌های مسافرتی زمان زیادی را هدر می‌دهد.

حتی با رشد سریع تلفن‌های هوشمند، مخاطبان اپلیکیشن‌های موبایل از وب سایت‌های اینترنتی هم بیشتر شده است.

اپلیکیشن اندروید و iOS تراولچی با رابط کاربری ساده و کاربر پسند، این امکان را به شما می‌دهد تا در کمترین زمان به همه پروازهای سیستمی و چارتری دسترسی داشته باشید و با ارزانترین قیمت، بلیت مورد نظر خود را تهیه کنید.

اپلیکیشن اندروید و iOS تراولچی را می‌توانید از سایت تراولچی دانلود کنید یا اگر سیستم عامل گوشی شما اندروید است به کافه بازار و اگر iOS است به app store مراجعه کنید.

تمامی پروازهای داخلی روی اپلیکیشن تراولچی با ۱۰ درصد تخفیف ارایه می‌شود.

امکانات اپلیکیشن اندروید و iOS تراولچی:

 •  امکان جستجو و نمایش کلیه پروازهای چارتری و سیستمی
 • تخفیف روی کلیه مسیرها
 •  امکان خرید آنلاین و صدور آنی بلیت
 •  نمایش گزارش خرید
 •  نمایش گزارش مالی
 • امکان کنسلی ۱۰۰ درصد آنلاین پروازهای سیستمی
 • ارسال بلیت از طریق پیامک و ایمیل
 •  ارایه بلیت از معتبرترین چارتر کننده‌ها و تضمین آن‌ها
 •  امکان مشاهده جزئیات بلیت
 •  امکان مرتب‌سازی بر اساس قیمت و تاریخ پرواز
 •  امکان فیلتر نتایج جست‌‌وجو بر اساس بلیت‌های موجود
 •  امکان فیلتر نتایج جست‌وجو بر اساس ساعت پرواز (صبح، ظهر، شب)
 • امکان فیلتر نتایج جست‌وجو بر اساس نوع بلیت (چارتر، سیستمی)
 • امکان فیلتر نتایج جست‌وجو بر اساس ایرلاین

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و نئو پی سی هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

 

گروه رنو-نیسان، پرفروش‌ترین خودروساز جهان شد

 

 

گروه رنو-نیسان با افزایش فروش محصولات خود در بازه ۶ ماهه نخست سال جاری میلادی، موفق شد با کنار زدن فولکس‌واگن، به عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهانی لقب گیرد.

 

گروه خودروسازی رنو-نیسان با برنامه‌ریزی دقیقی که داشته؛ موفق شده است در بازه ۶ ماهه نخست سال جاری میلادی خودروهای بیشتری را نسبت به گروه فولکس‌واگن به فروش برساند.

براساس اعداد و ارقام اعلامی، رنو به همراه برندهای متحد خود یعنی نیسان، میتسوبیشی، داچیا و … توانسته است در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۷ تعداد ۵,۲۶۸,۰۷۹ دستگاه خودرو در سطح جهان به فروش رساند. این درحالی است که غول خودروسازی آلمان، فولکس‌واگن؛ در مدت مشابه موفق به فروش ۵,۱۱۵,۹۰۰ دستگاه خودرو شده است.

 

 

رنو زوئی

از خودروهای تحت برند رنو که با افزایش فروش مواجه شده‌اند می‌توان به مدل‌های مگان، کپچر، ساندرو، داستر و کلیو اشاره کرد. در مجموعه نیسان نیز خودروهای ایکس‌تریل، سنترا، قشقایی و آلتیما پیشتاز فروش بوده‌اند. خودروسازی میتسوبیشی نیز با تحویل ۴۹۵ هزار دستگاه خودرو در ۶ ماهه نخست سال جاری میلادی نقش قابل توجهی در پیشتازی گروه رنو ایفا کرده است؛ به نحوی که شاسی بلندهای اوتلندر و پاجیرو در بازار آسیا، جزو پرفروش‌ترین خودروهای گروه رنو به شمار می‌آیند.

در همین حال فروش خودروهای الکتریکی نیز با رشد قابل توجهی مواجه بوده است. در مجموع ۴۸۱,۱۵۱ دستگاه خودروی الکتریکی با نام‌های نیسان لیف، رنو زوئی، میتسوبیشی i-Miev و نسخه هیبریدی میتسوبیشی اوتلندر توسط گروه رنو-نیسان به مشتریان تحویل شده است.

 

 

نیسان لیف

برند نیسان با رشد ۵.۶ درصدی، به تنهایی موفق به فروش ۲,۸۹۴,۴۸۸ دستگاه خودرو و پیکاپ شده است. بهترین بازارهای خودرو برای محصولات نیسان به ترتیب عبارتند از: آمریکا، چین، ژاپن، مکزیک، بریتانیا، کانادا، روسیه، فرانسه، ایتالیا و آلمان.

اما فروش محصولات با نام تجاری رنو، ۱۰.۴ درصد افزایش را در بازه ۶ ماهه ابتدایی سال جاری میلادی تجربه کرده؛ به  نحوی که ۱,۸۷۹,۲۸۸ دستگاه خودرو با برند تجاری رنو در سطح جهان به فروش رفته است. محصولات رنو در کشورهای فرانسه، روسیه و ایتالیا، بیشترین متقاضی را داشته و پس از آن‌ها کشورهای آلمان، اسپانیا، ترکیه، برزیل، ایران، انگلستان و آرژانتین به عنوان بازارهای اصلی فروش محصولات رنو به شمار می‌رود.

کارلوس گوسن، مدیر گروه خودروسازی رنو-نیسان دراین‌باره اظهار داشت:

اتحاد خودروسازان برجسته تحت نام رنو-نیسان، موفق شدند در ۶ ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۷ در مجموع ۵,۲۶۸,۰۷۹ دستگاه خودرو با نام‌های تجاری زیر مجموعه این گروه خودروسازی، به فروش رسانند. ما تلاش خواهیم کرد تا قدرت اقتصادی برتر خود را حفظ کرده و در بازارهای جهانی با حداکثر قدرت حاضر شویم. همچنین تکنولوژی برتر خود در حوزه خودروهای الکتریکی را با تمام قوا ادامه خواهیم داد تا مشتریان ما از به روزترین خودروهای الکتریکی بهره‌مند شوند.

 

 

وزیر ارتباطات به اظهارات اخیر معاون دادستان درباره‌ی فضای مجازی و تلگرام واکنش نشان داد

 

 

وزیر ارتباطات به اظهارات معاون دادستان کل کشور مبنی بر ادعای تخلف وزارت ارتباطات در اجرای دستور فیلترینگ واکنش نشان داد.

 

معاون دادستان کل کشور در مصاحبه‌ای با اعلام اینکه هماهنگی‌ برای حمله‌ی تروریستی داعش به ایران در شبکه‌ی اجتماعی تلگرام انجام شده است و  هیچ کنترل روی این فضا وجود ندارد، از تاخیر وزرات ارتباطات در ایجاد پیام‌رسان‌های بومی انتقاد کرد و همچنین مدعی شد که این وزارت خانه دستورات ابلاغ شده درباره‌ی فیلترینگ فضای مجازی را اجرا نکرده است و به همین دلیل احتمال اعلام جرم علیه وزیر ارتباطات وجود دارد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به این اظهارات واکنش نشان داد. واعظی از خرم‌آبادی خواست تا تکلیف خودش را مشخص کند. به گفته‌ی واعظی، خرم‌آبادی قبلا درخواست ورود سرور‌های تلگرام به ایران را داشته است؛ ولی اکنون ورود سرورهای تلگرام به ایران را مصداق نفوذ و جاسوسی می‌داند.

 

وزیر ارتباطات درباره‌ی موضوع راه‌اندازی سرویس‌های بومی که مورد انتقاد خرم‌آبادی نیز بود، گفت:

ایشان مدعی هستند که سرویس بومی راه اندازی نشده ولی سخت در اشتباهند. خود ایشان نیز مطلع هستند که موانع این کار زیاد است و البته یک مانع بزرگ هم تفکرات خود ایشان است.

به گفته‌ی واعظی در حال حاضر پیام‌رسان بومی در کشور راه اندازی شده است؛ ولی نمی‌توان مردم را مجبور به استفاده از یک سرویس کرد. وی اعتماد سازی بین مردم برای استفاده از این سرویس‌ها را وابسته به عملکرد دولت دانست. وزیر ارتباطات اظهارات اخیر خرم‌آبادی را مانع جذب اعتماد مردم و عامل عدم استقبال مردم از این سرویس‌ها اعلام کرده است.

وزیر ارتباطات درباره‌ی موضوع فیلترینگ برخی کانال‌های تلگرامی که از طرف دادستانی اعلام شده بودند نیز گفت:

پس از دو هفته پیگیری سرانجام لیست ۸ هزار کانال ادعا شده را به وزارت ارتباطات دادند و ما نیز بررسی خواهیم کرد.

قوه‌ی قضاییه حفظ حریم خصوصی مردم در فضای مجازی را وظیفه‌ی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌داند، در حالی که واعظی به نقش قوه‌ی قضاییه نیز در این امر اشاره کرد و اعلام کرد ناامنی‌های این فضا تنها به عهده‌ی وزارت ارتباطات نیست و این موضوع که وزارت ارتباطات در این امر باید به تنهایی ایفای نقش کند، تنها یک اظهار نظر شخصی است.

واعظی از قوه‌ی قضاییه خواست تا این موضوعات را رسانه‌ای نکنند و در جلسات و کارگروه‌ها این مسائل را حل کنند و اگر اختلافی وجود دارد آن را در مراجع ذیربط مطرح کنند و به حیثیت نظام لطمه وارد نکند.

 

 

فروش گلکسی اس ۸ و‌ اس ۸ پلاس در بیشتر مناطق از گلکسی اس ۷ بیشتر بوده است

 

 

بنا به اعلام سامسونگ، فروش گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس نسبت به گلکسی اس ۷ در اکثر کشورهای جهان بیشتر بوده است.

 

چند ماه قبل هنگامی گه سامسونگ پیش خرید گوشی‌های هوشمند پرچمدار جدید خود یعنی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس را آغاز کرد، فورا به این موضوع اشاره کرد که میزان سفارش پیش خرید این دو گوشی جدید نسبت به پرچمداران سری گلکسی اس ۷ بیشتر بوده است.

در هرحال، مدتی بعد از اینکه شور و اشتیاق اولیه‌ی کاربرانی که واقعا به دنبال خرید پرچمداران جدید سامسونگ بودند، کاهش پیدا کرد، گزارش‌هایی در مورد کاهش فروش گوشی‌های هوشمند گلکسی اس ۸ و‌ گلکسی اس ۸ پلاس منتشر شد. در برخی از این گزارش‌ها حتی پیش‌بینی شده که گلکسی اس ۸ قادر نخواهد بود تا از نظر میزان فروش، آمار گوشی‌های سری گلکسی اس ۷ سال قبل را پشت سر‌ بگذارد.

رئیس بخش موبایل سامسونگ، دی‌جی کوه، گزارش‌های اخیری که در آن‌ها به فروش کم گلکسی اس ۸ اشاره شده را رد و همچنین اعلام کرده که پرچمداران کنونی این شرکت فروش بسیار خوبی دارند. حال سامسونگ در جریان اعلام درآمدهای سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۷ مجددا این نکته را در مورد گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس بیان کرده است.

این غول کره‌ای گفته که فروش بالای دو گوشی هوشمند گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس، تاثیر بسیار مشخصی بر افزایش مجموع درآمدهای بخش موبایل سامسونگ داشته است. شرکت مورد بحث همچنین به این نکته اشاره کرده که میزان فروش دو گوشی هوشمند پرچمدار جدید سری گلکسی اس ۸ این شرکت نسبت به فروش گوشی‌های هوشمند سری گلکسی اس ۷ در اکثر نواحی دنیا، بیشتر بوده است.

کمپانی سامسونگ در نهایت اعلام کرده که میزان فروش کلی گوشی‌های این کمپانی افزایش داشته و بیش از ۵۰ درصد از کل فروش گوشی‌های سری گلکسی اس ۸، مربوط به مدل گلکسی اس ۸ پلاس بوده است.

 

 

استقرار CDN تلگرام در ایران

 

 

شبکه‌های تحویل محتوا CDN تلگرام به ایران منتقل می‌شوند. اما این موضوع چه معنایی دارد؟

 

ساعاتی پیش پاول دوروف اعلام کرد که سرورهای CDN یا توزیع و تحویل محتوای تلگرام به ایران و برخی از کشورهای خاورمیانه منتقل شد. این موضوع برای سوپرگروه‌ها و کانال‌ها با حجم گسترده‌ی محتوا، بسیار مثبت خواهد بود و کاربران با سرعت بیشتری به این داده‌ها دسترسی خواهند داشت.

پیش از این دوروف اعلام کرده بود که سرورهای تلگرام تنها در کشورهایی با شرایط خاص قرار خواهند گرفت و مناطقی با شرایط خاص کنترلی مانند ایران، ترکیه، عربستان سعودی، چین، هند و اندونزی می‌توانند از CDN‌های تلگرام برای افزایش تجربه کاربری استفاده کنند.

مدیرعامل و بنیانگذار تلگرام بلافاصله پس از اعلام خبر انتقال CDN به ایران اعلام کرد در صورتی که مقامات رسمی اقدام به پاک کردن محتوای خاص و سانسور آن کنند، کاربران می‌توانند به نسخه‌ی اصلی این محتوا در سرور‌های تلگرام در اروپا دسترسی داشته باشند و بدین ترتیب امکان سانسور وجود نخواهد داشت.

دورف در پاسخ کاربران به علت استفاده از CDN گفت:

ما از نسخه‌ی ۴.۲ تلگرام برای کانال‌هایی با بیش از ۱۰۰ هزار عضو از CDN‌ استفاده می‌‌کنیم. همچنین از نقاط ذخیره‌سازی CDN را در مناطقی که تلگرام ترافیک زیادی دارد نیز بهره می‌بریم. اما بنا بر دلایلی سرور‌های خود را به کشورهایی که سابقه‌ی سانسور اینترنتی دارند منتقل نخواهیم کرد.  CDNها تنها داده‌های رمز‌نگاری شده را دریافت می‌کنند و آن‌ها را به سایر کاربران تحویل می‌دهند. این سرورها توانایی رمزگشایی داده‌ها را ندارند و صرفا جهت افزایش سرعت و کیفیت تجربه‌ی کاربری استفاده می‌شوند.

بنیانگذار تلگرام در ادامه و در پاسخ به میزان امنیت CDN‌ها و داده‌های کاربران گفت:

CDN‌ها توانایی رمزگشایی محتوا را ندارند. بدین ترتیب امکان پاک کردن یا سانسور بخشی از داده‌ها در دسترس نیست. در صورتی که بخشی از داده‌ها از CDN‌ها پاک شود کاربران آن‌ها را از سرور‌های اصلی تلگرام دریافت می‌کنند و بدین ترتیب امنیت محتوا در هر صورتی حفظ خواهد شد. با توجه به رمزگذاری شدن داده‌ها نیز امکان جایگزینی آن‌ها در CDN‌ها وجود ندارد.

دوروف در پاسخ به علت انتقال CDN به مناطق مختلف و ارتباط آن با فشار دولت‌های منطقه گفت:

ما وارد هیچ توافق یا تفاهمی با دولت‌ها در این مورد نشده‌ایم و CDNها بخشی از هیچ معامله‌ای نیستند. این به دلیل غیر منطقی بودن قوانین محلی نیست. تنها هدف استفاده از CDNها این است که کیفیت اتصال در مناطق با تقاضای بالا، که تلگرام نمی‌تواند سرورهای خود را به آنجا منتقل کند، با روشی ایمن، افزایش یابد.

CDNها و نقاط آن به تلگرام تعلق نداشته و همه ریسک آن به گردن شرکت ثالثی که نقاط ذخیره سازی CDN در سراسر دنیا را برای ما تامین می‌کند خواهد بود. ما هیچ سرمایه‌گذاری‌ای روی این CDNها انجام نمی‌دهیم و تنها بابت ترافیک مصرفی برای انتقال موارد ذخیره شده از خوشهٔ کامپیوترهای اصلی خودمان به کاربر نهایی، هزینه پرداخت می‌کنیم. در نتیجه، اگر کشوری تصمیم به دستکاری CDN در منطقه خودش بگیرد، به چیزی جز پایین آوردن کیفیت اتصال شهروندان خودشان دست نمی‌یابد – و تلگرام هیچ چیز با ارزشی را از دست نخواهد داد.

 

مایکروسافت تا ۲۵۰ هزار دلار برای هک کردن ویندوز ۱۰ جایزه می‌دهد

 

 

شرکت مایکروسافت برای پیدا کردن مشکلات امنیتی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ تا سقف ۲۵۰ هزار دلار به هکرها پاداش می‌دهد.

برنامه‌ی جدید مایکروسافت برای پیدا کردن حفره‌های امنیتی ویندوز ۱۰، شامل پاداش‌های مختلف بر اساس میزان پیچیدگی ایرادات امنیتی است. با توجه به میزان اطلاعات ارائه شده به مایکروسافت و سطح پیچیدگی حفره‌ی امنیتی، مایکروسافت بین ۵۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار پاداش برای هکرها در نظر گرفته است. این پاداش شامل حفره‌های امنیتی مهم، موارد مربوط به نقض حریم خصوصی کاربران و کلیه‌ی ایرادات طراحی ویندوز ۱۰ است که می‌تواند امکان دسترسی و کنترل سیستم‌عامل را برای هکرها فراهم کند.

مایکروسافت هیچ محدودیتی برای پیدا کردن این ایرادات در نظر نگرفته است؛ تنها مورد مطرح شده این است که اگر حفره‌ی امنیتی گزارش شده، پیش‌تر توسط یکی از مهندسان مایکروسافت گزارش شده بود، تنها ۱۰ درصد از مبلغ پاداش پرداخت خواهد شد.

این شرکت در بلاگ رسمی خود اعلام کرد:

تمام ایرادات امنیتی برای ما اهمیت دارد؛ بنابراین لطفا هر ایرادی را که پیدا می‌کنید، به ما گزارش دهید.

پنج حوزه‌ی اصلی برای پیدا کردن ایرادات امنیتی در ویندوز معرفی شده است؛ از این پنج حوزه، ایرادات امنیتی بخش مایکروسافت هایپر-وی، بیشترین مبلغ پاداش را دارد. مایکروسافت برای پیدا کردن حفره‌های امنیتی این بخش در سیستم‌عامل‌های ویندوز ۱۰، ویندوز سرور ۲۰۱۲، ویندوز سرور ۲۰۱۲ نسخه‌ی R2 و ویندوز سرور ۲۰۱۲ نسخه‌ی Insider Preview، بین پنج هزار تا ۲۵۰ هزار دلار جایزه می‌دهد.

مایکروسافت در این مورد می‌گوید:

امنیت همواره در حال تغییر است و در هر زمان، بخش خاصی از امنیت ویندوز برای ما اهمیت دارد. ما برای پیدا کردن این ایرادات توسط کاربران، ارزش زیادی قائلیم و اعتقاد داریم که این موضوع می‌تواند امنیت محصولات را بیشتر کند.

فهرست کامل پاداش‌های مایکروسافت را در جدول زیر مشاهده کنید:

 

 

تصویری از گلکسی تب A 9.7 سامسونگ با سیستم‌عامل اندروید ۷.۰ فاش شد

 

 

نسخه‌ای از گلکسی تب A 9.7 با اندروید نوقا فاش شده است. تا یک ماه دیگر، این تبلت به اندروید ۷٫۰ به‌روزرسانی خواهد شد.

روز پنج‌شنبه، اولین نسل از تبلت گلکسی تب A 9.7 سامسونگ (با شماره مدل SM-T550) در پایگاه داده Wi-Fi Alliance رویت شد. این مدل، از سیستم‌عامل اندروید ۷.۰ نوقا استفاه می‎کند. به همین جهت انتظار داریم که به‌روزرسانی مورد انتظار اندروید نوقا در آینده‎ای نه‌چندان دور برای تبلت ۹.۷ اینچی سامسونگ منتشر شود.

در صورتی‌که بی‌اطلاع هستید، باید گفت که به‌روزرسانی اندروید ۷.۰ نوقا، ویژگی‎های جدیدی را به تبلت اندرویدی گلکسی تب A 9.7 اضافه می‌کند. علاوه‎بر بهبود نمایش هشدارها، مدیریت دسترسی برنامه‌ها و اموجی‌های جدید، به‎روزرسانی تازه سیستم‎عامل اندروید نوقا، مشکلات اساسی را برطرف خواهد کرد، پایداری تبلت را بهبود داده و با بهینه‌سازی‌های صورت گرفته، سرعت تبلت ۹.۷ اینچی سامسونگ را افزایش خواهد داد.

آماده‌سازی به‌روزرسانی اندروید ۷.۰ نوقا برای تبلت Galaxy Tab A ۹٫۷ از سوی سامسونگ، خوشحال‌کننده است و باید اشاره کرد که این مدل، به‏‌روزرسانی عمده دیگری دریافت نخواهد کرد. به عبارت بهتر با به پایان رسیدن عمر دو ساله تبلت گلکسی تب A 9.7 برای پشتیبانی نرم‎افزاری، این تبلت به‎روزرسانی دیگری را برای ارتقای سیستم‎عامل اندروید به نسخه‎های جدیدتر دریافت نخواهد کرد؛ هرچند، می‎توانید به سازندگان رام‎های جانبی امیدوار باشید. شرکت سامسونگ، تبلت گلکسی تب A 9.7 را با سیستم‎عامل اندروید لالی‌پاپ عرضه کرده بود و مدتی پیش، این مدل به اندروید ۶.۰.۱ مارشمالو به‎روزرسانی شد.

تبلت گلکسی تب A 9.7 در نگاه اول، محصول چندان قدرت‌مندی برای اجرای نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید محسوب نمی‌شود؛ اما اگر به مشخصات‌فنی آن دقیق‌تر شوید، احتمالاً متقاعد خواهید شد که شاید با اعمال برخی موارد، این مدل موفق شود تا نسخه جدید سیستم‎عامل اندروید را بدون اشکال اجرا کند. از نظر مشخصات سخت‎افزاری، باید اشاره کرد که گلکسی تب A 9.7 به پردازنده چهار هسته‎ای با فرکانس ۱.۲ گیگاهرتز، ۱.۵ یا ۲ گیگابایت رم و یک باتری  ۶۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت مجهز شده است.

زمان مشخصی برای انتشار به‌روزرسانی اندروید نوقا ۷.۰ برای این تبلت، اعلام نشده است؛ اما معمولا هنگامی‌که یک مدل در Wi-Fi Alliance با بیلد جدیدی از یک سیستم‌عامل منبع‌‏باز رویت می‎شود، تنها چهار هفته یا پنج هفته زمان لازم است تا به‎روزرسانی مورد نظر به صورت گسترده در دسترس قرار بگیرد.

تا چه خبر هفته و اخبار دیگر، بدرود…

منبع: zoomit

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *