عنوان مقاله : نحوه استفاده از Google Drive در لینوکس

نحوه استفاده از Google Drive در لینوکس
نحوه استفاده از Google Drive در لینوکس
هنگامی که Google در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۲، Google Drive را معرفی کرد، قول دادند پشتیبانی لینوکس «به زودی» انجام شود. این تقریبا پنج سال پیش بود. گوگل هنوز یک نسخه رسمی Google Drive برای لینوکس منتشر نکرده است، اما ابزارهای دیگر برای پر کردن این شکاف وجود دارد.
وبسایت Google Drive نیز وجود دارد که در هر مرورگر مدرن کار خواهد کرد. گوگل رسما توصیه می کند که از این وبسایت در لینوکس استفاده کنید، اما اگر شما آن را در دسکتاپ خود می خواهید، گزینه های شما این است:

نحوه استفاده از Google Drive در لینوکس در اوبونتو ۱۶٫۰۴ LTS

 

پروژه GNOME گوگل درایو را به نسخه ۳٫۱۸ محیط دسکتاپ GNOME اضافه کرده است. با این حال، دسکتاپ Unity اوبونتو شامل Nautilus 3.14 است که بخشی از GNOME 3.14 است. من کمی کار اضافی انجام می دهم تا اوبونتو ۱۶٫۰۴ LTS یکپارچه سازی Google Drive را انجام دهد.

 

برای به دست آوردن این ویژگی در اوبونتو، شما باید مرکز کنترل GNOME و بسته های حساب های آنلاین GNOME را نصب کنید. برای انجام این کار، پنجره ترمینال را باز کرده و دستور زیر را اجرا کنید:

 

 

رمز عبور خود را وارد کنید و “y” را تایپ کنید تا نرم افزار را نصب کند.

 

 

پس از انجام این کار، Dash را باز کنید و جمله ی “GNOME Control Center” جستجو کنید. اپلیکیشن Settings که پدیدار می شود را راه اندازی کنید.

 

 

روی گزینه “Online Accounts” در پنجره GNOME Control Center کلیک کنید.

 

 

 

روی دکمه “Add Account” کلیک کنید، “Google” را انتخاب کنید، و وارد حساب گوگل خود شوید. هنگامی که از شما خواسته شود، دسترسی دسکتاپ GNOME را به حساب خود بدهید. اطمینان حاصل کنید که گزینه “Files”در اینجا فعال شده است.

 

 

File Manger را باز کنید و آدرس ایمیل حساب Google خود را به عنوان گزینه در قسمت «Computer» در نوار کناری مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده فایل های Google Drive خود روی آن کلیک کنید.

 

 

این فایل ها به صورت آفلاین با دسکتاپ شما همگام سازی نمی شوند. با این حال، شما می توانید فایل ها را مرور کنید، آنها را باز کنید و ذخیره کنید. سیستم شما به طور خودکار کپی اصلاح شده را آپلود خواهد کرد. هر فایلی که بلافاصله حذف یا اضافه کنید هم با حساب Google شما همگام می شود.

 

 

برای فعال کردن پیش نمایش thumbnail  ،به Edit > Preferences > Preview بروید و سپس بر روی کادر Show Thumbnail کلیک کنید و Always را انتخاب کنید.

 

 

 

 

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *