عنوان مقاله : نحوه همگام سازی Clipboard بین ویندوز و مک

نحوه همگام سازی Clipboard بین ویندوز و مک

نحوه همگام سازی Clipboard بین ویندوز و مک

 

همیشه آرزو می کنید که چیزی را روی یک کامپیوتر کپی کنید و سپس آن را در کامپیوتر دیگری پیست کنید؟ کلیپ بورد های همگام سازی شده در حال رایج شدن هستند، به طور مثال بدون هیچ نرم افزار شخص ثالثی، می توانید clipboard خود را بین مک macOS Sierra و iOS 10 همگام سازی کنید. Pushbullet هم به شما اجازه می هد تا ویندوز clipboard را با اندروید همگام سازی کنید.

 

اگر می خواهید همگام سازی را از مک به ویندوز انجام دهید، با این حال، یک گزینه اصلی دارید: ۱Clipboard

 

این برنامه ی رایگان از حساب Google Drive شما برای همگام سازی clipboard بین ویندوز ها و هر macOS استفاده می کند، همچنین به شما دسترسی به هیستوری clipboard را میدهد.

 

این واقعا برای افرادی که بین کامپیوتر ها زیاد سوئیچ می کنند مناسب است، مخصوصا اگر از همان موس و صفحه کلید استفاده می کنند.

 

نحوه همگام سازی Clipboard بین ویندوز و مک

 

نصب و راه اندازی ۱Clipboard

به ۱Clipboard homepage بروید و نسخه ی سیستم عامل خود را دانلود کنید. متاسفیم کاربران لینوکس، در حال حاضر فقط مک و ویندوز هستند.

نصب در ویندوز به معنی راه اندازی EXE installer است. کابران مک باید از روش معمولی کشیدن و رها کردن drag-and-drop استفاده کنند.

 

 

صرف نظر از اینکه از چه سیستم عاملی استفاده می کنید، چند مرحله نصب اولیه وجود دارد.

 

 

اولا از شما خواسته خواهد شد که آیا شما می خواهید کلیپ بورد خود را همگام سازی کنید یا خیر، اگر نه، هر چیزی که کپی کرده اید به جای محلی آن ذخیره می شود. ما به همگام سازی علاقه مند هستیم، بنابراین گزینه “Sign into Google” را انتخاب می کنیم.

 

 

وارد حساب کاربری خود شوید ، ۱Clipboard فقط خواستار مدیریت تنظیمات خاص است، بنابراین بقیه دیتا های شما امن هستند. این مراحل را بر روی هر رایانه ای که می خواهید کلیپ بورد خود را همگام سازی کنید، تکرار کنید.

 

استفاده از Clipboard که به تازگی همگام سازی شده

 

 

پس از اینکه ۱CLipboard را روی تمام رایانه هایتان نصب کردید، کار شما انجام شده است: چیزی را روی یک کامپیوتر کپی کنید و از طرف دیگر بر روی کلیپ بورد کامپیوتر دیگر قرار خواهد گرفت.

می توانید با کلیک کردن بر روی آیکون system tray در ویندوز و منو بار در مک، هیستوری clipboard خود را مرور کنید.

 

 

بر روی هر چیزی کلیک کنید و به سرعت به clipboard شما ارسال می شود.

گرافیست آشنا به وب ، دانشجوی رشته ی گرافیک در مقطع کارشناسی ارشد، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *