عنوان مقاله : نحوه گرفتن اسکرین شات در macOS

نحوه گرفتن اسکرین شات در macOS

نحوه گرفتن اسکرین شات در macOS

همه ما نحوه استفاده از یک رایانه و تلفن را می دانیم.

وقتی که می خواهید صفحه نمایش خود را به کسی نشان دهید، سعی نکنید از آن عکس بگیرید، این کارها بچگانه است، و آن عکس به درد نخور به نظر می رسد.

در هر سیستم عامل روش هایی برای گرفتن اسکرین شات وجود دارد. این راهنمای ساده را به کار بگیرید و نیازی به روش دیگری ندارید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در macOS

نحوه گرفتن اسکرین شات در macOS

 

روش های متعددی برای گرفتن اسکرین شات در macOS وجود دارد. o از کل صفحه Mac شما اسکرین شات میگیرد، Shift + Command + 3 را فشار دهید. تصویر به طور مستقیم در دسکتاپ ذخیره می شود. برای کپی کردن تصویر به جای ذخیره کردن آن به طوری که بتوان آن را به یک ویرایشگر ویندوز اضافه کرد، Command + Control + Shift + 3 را فشار دهید. انگشتان شما هم کمی ورزش می کنند!

 

برای نمایش تصاویر دقیق تر، شما می توانید Command + Shift + 4 را فشار دهید تا ابزار انتخابی داخلی را باز کنید. قسمتی از دسکتاپ که می خواهید از آن اسکرین شات بگیرید را کلیک کرده و بکشید، منطقه انتخاب شده به رنگ آبی شفاف می شود.

 

 

این منطقه ی انتخاب به طور شگفت آوری انعطاف پذیر است. در حین کشیدن، می توانید Shift را نگه دارید تا انتخاب عمودی یا افقی را قفل کنید یا Option را انتخاب کنید تا مربع از مرکز تشکیل شود.

spacebar  را فشار دهید تا کادر تکمیل شده را به صورت دستی حرکت دهید، Escape  را فشار دهید تا آن را پاک کنید و به دسکتاپ نرمال خود بازگردید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در macOS نحوه گرفتن اسکرین شات در macOS نحوه گرفتن اسکرین شات در macOS نحوه گرفتن اسکرین شات در macOS

در نسخه های قدیمی تر ویندوز، شما  می توانید دکمه Print Screen را فشار دهید. همچنین بر روی برخی صفحه کلید ها به صورت Print، PrtScn یا PrtSc علامت گذاری شده است.این کار در واقع یک کپی از صفحه را ذخیره نمی کند، صفحه را به کلیپ بورد ویندوز کپی می کند و پس از آن باید (Ctrl + V) را در هر زمینه تصویر یا ویرایشگر گرافیکی مانند Paint، Paint.NET، Corel Draw یا فتوشاپ بزنید.

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *