عنوان مقاله : چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

 

با چه خبر هفته ی شماره ۲۹ و موضوع بررسی های هفته! در خدمت شما دوستان هستیم:

 

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

 

KGI: بازگشت حسگر اثر انگشت در صورت شکست فیس آیدی آیفون ۱۰

 

 

مینگ‌چی کو با انتشار گزارش جدیدی به پیش‌بینی سیاست‌های اپل در رابطه با حسگر اثر انگشت و تشخیص چهره در آیفون‌های بعدی پرداخته است.

مینگ‌چی کو، تحلیل‌گر مؤسسه‌ی KGI با انتشار گزارش جدیدی به پیش‌بینی سیاست‌های آینده‌ی اپل در قبال نسل بعدی آیفون‌ها برای به‌کارگیری حسگر اثر انگشت و فناوری تشخیص چهره پرداخته است. به‌طور قطع یکی از بزرگ‌ترین سؤالاتی که می‌توان در مورد نسل بعدی آیفون‌های اپل مطرح کرد، امکان استفاده از حسگر اثر انگشت در صورتی است که فناوری ترکیب حسگر اثر انگشت با نمایشگر تجاری شده باشد. باید دید آیا با تجاری شدن حسگرهای اثر انگشت که زیر نمایشگر قرار می‌گیرند، اپل این فناوری را مورد استفاده قرار خواهد داد یا همچنان به استفاده از فیس‌‌آی‌دی ادامه می‌دهد.

کو پیش‌بینی کرده است که استفاده از حسگر اثر انگشت در نسل بعدی آیفون‌های اپل که در سال ۲۰۱۸ راهی بازار خواهند شد، به دو عامل بستگی دارد: عامل اول به مقبولیت فناوری فیس‌آی‌دی بین کاربران اشاره دارد و عامل دوم به محدودیت‌ها و مشکلات فناوری مرتبط با ترکیب حسگر اثر انگشت با نمایشگر مربوط است. مینگ‌چی کو معتقد است که اپل به‌منظور افزایش هر چه بیشتر نسبت نمایشگر به مساحت پنل جلو در نسل بعدی آیفون‌ها، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را جایگزین کلید فیزیکی هوم خواهد کرد که در حال حاضر میزبان حسگر اثر انگشت است.

اما آیا فناوری فیس‌آی‌دی توسط کاربران مورد قبول واقع خواهد شد و استفاده گسترده‌ای از آن در آیفون‌های اپل به عمل خواهد آمد یا خیر؟ کو احتمال استفاده از دوربین موسوم به TrueDepth و پشتیبانی از فیس‌آی‌دی را در نسل بعدی آیفون‌های اپل بسیار بالا می‌داند. وی معتقد است که در صورت استفاده از حسگر اثر انگشت در نسل بعدی آیفون‌های اپل، به‌طور قطع این حسگر با بهره‌گیری از فناوری تاچ سه‌بعدی ادغام خواهد شد. به گفته‌ی کو در صورتی که فناوری فیس‌آی‌دی اپل مورد استقبال واقع نشود، اپل تمرکز اصلی خود را برای توسعه‌ی اثر انگشت زیر نمایشگر معطوف خواهد کرد.

کو همچنین سناریوی موفقیت فیس‌آی‌دی را مورد بررسی قرار داده است. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، درصورتی‌که فیس‌‌آی‌دی با اقبال کاربران روبه‌رو شود، رقبای اندرویدی اپل نیز این فناوری را بیش از پیش توسعه خواهند داد و از این‌رو تولیدکنندگان ماژول‌های مربوط به فناوری فیس‌آی‌دی با افزایش تقاضا روبه‌رو و به توسعه‌ی هر چه بیشتر فناوری مورد استفاده مجاب خواهند شد.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

ال‌ جی و هواوی به دنبال یک همکاری بلندمدت در بخش پنل اولد هستند

 

 

گزارش‌های جدید از احتمال همکاری ال‌‌جی و هواوی در بخش نمایشگرهای سایز کوچک و متوسط خبر می‌دهند.

طبق گزارش‌های جدید از کره جنوبی، به‌زودی ملاقات مهمی در سطح مدیران بالارده‌ی دو شرکت ال‌جی دیسپلی و هواوی با محوریت همکاری در تأمین نمایشگر برگزار خواهد شد. به ادعای این منبع؛ مدیران هواوی و ال‌جی دیسپلی یکدیگر را در تاریخ سوم اکتبر سال جاری به‌منظور ایجاد یک همکاری بلندمدت در بخش نمایشگرهای سایز کوچک و متوسط اولد ملاقات خواهند کرد. تقاضا برای پنل‌ اولد در چین بسیار بالا است از این‌رو هواوی برای اطمینان از تأمین پنل‌های مورد نیاز خود، استراتژی دوطرفه‌ای در پیش گرفته و به دنبال تأمین نیازهایش از هر دو غول کره‌ای است.

گزارش جدید به این نکته نیز اشاره دارد که همکاری بین هواوی و ال‌جی تنها راه ایمن و پایدار در چرخه‌ی تأمین هواوی نخواهد بود؛ با این حال چنین همکاری به رشد دوجانبه‌ی این شرکت‌ها در آینده کمک خواهد کرد. شنیده‌ها حاکی از آن هستند که ال‌جی دیسپلی دو تا سه میلیون واحد پنل اولد سایز کوچک تا متوسط برای هواوی تأمین خواهد کرد؛ این پنل‌ها در کارخانه‌های E2 و E5 ال‌جی در شهر پاجوی کره جنوبی تولید خواهند شد؛ البته ال‌جی به دنبال افزایش ظرفیت تولید پنل‌های اولد در کارخانه‌‌های E5 و E6 نیز خواهد بود. این معامله احتمالا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد وون کره‌ جنوبی (معادل ۱۷۶ تا ۲۶۵ میلیون دلار) ارزش خواهد داشت. میزان پنل‌ تأمین‌ شده توسط ال‌جی دیسپلی با سازگار شدن استفاده از تکنولوژی اولد با محصولات بیشتری از هواوی افزایش خواهد یافت.

در بخش دیگری از این گزارش به مشکلات کنونی سامسونگ دیسپلی برای تأمین پنل‌ اولد به‌خصوص برای بزرگ‌ترین مشتری خود یعنی اپل اشاره شده است. طبق اطلاع رسیده به BusinessKorea، برخی از سازندگان گوشی در چین هم مشکلاتی در دریافت به‌موقع سفارش‌های خود از سامسونگ داشته‌اند. به‌احتمال فراوان هواوی همکاری خود با سامسونگ دیسپلی را ادامه خواهد؛ ظاهرا پرچم‌دار مورد انتظار میت ۱۰ به پنل اولد سامسونگ مجهز شده است. با توجه به تحرکات اخیر در سیاست‌های هواوی، این غول چینی به دنبال سازگار کردن گوشی‌های بیشتری با تکنولوژی اولد در سال آینده میلادی است.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

چرا عرضه اولیه آیفون همواره به‌صورت محدود است

 

 

معمولا پس از معرفی آیفون‌های جدید، عرضه‌ی این گوشی هوشمند در ابتدا با محدودیت‌هایی همراه است. در این مطلب به بررسی مختصر دلایل این امر می‌پردازیم.

چه صحبت از آیفون ۱۰ اپل به میان آید چه کنسول بازی نینتندو سوئیچ یا حتی گوشی‌های پیکسل سال گذشته‌ی گوگل، محدودیت در عرضه‌ی این محصولات الکترونیکی به یک امر طبیعی تبدیل شده است.

امسال تأخیر در عرضه‌ی گوشی هوشمند آیفون ۱۰ نسبت به آیفون ۸ بیشتر است و همین موضوع باعث شده مشتریان از وضعیت موجود بیشتر ناامید شوند. این محدودیت‌ها در عرضه‌ی اولیه‌ی محصولات نامبرده، این سؤال را در ذهن افراد ایجاد می‌کند که آیا دلیل به وجود آمدن این شرایط، فقط محدودیت قطعات مورد نیاز است؟ وال‌استریت ژورنال اخیرا به این موضوع پرداخته است که دلیل محدودیت همیشگی عرضه‌ی اولیه‌ی آیفون‌های اپل چیست و چرا این وضعیت امسال وخیم‌تر شده است.

در مقاله‌ی وال‌استریت ژورنال ابتدا یک توضیح کوتاه بیان شده است:

شما تصور می‌کنید شرکت‌های سخت‌افزاری فعال در حوزه‌ی فناوری‌ پس از گذشت سال‌ها و کسب تجربیات ارزشمند، می‌توانند سر وقت و در نواحی مختلف به تقاضای مشتریان خود به‌خوبی پاسخ دهند و هنگامی که بحث اپل در میان باشد این مورد بیشتر احساس می‌شود.

اگرچه دلایل مختلفی برای این محدودیت‌ها در عرضه‌ی محصولات اپل بیان شده است؛ اما این سؤال هم در ذهن برخی افراد ایجاد می‌شود که آیا این محدودیت‌ها بخشی از استراتژی اپل است؟ آیا این محدودیت‌ها بخشی از بازی‌های بازاریابی شرکت‌ها است؟ آیا این محدودیت‌ها برای مدیریت محاسبه‌ی ریسک ایجاد شده‌اند؟ یا اینکه تولید میلیون‌ها گجت الکترونیکی پیچیده و توزیع جهانی این محصولات در واقع کار سختی است؟ باید گفت بخشی از هرکدام از دلایل فوق باعث شده عرضه‌ی اولیه بسیاری از محصولات اپل با محدودیت مواجه شود.

در مقاله‌ی وال‌استریت ژورنال سه دلیل اصلی بیان شده است که بر موجودی آیفون‌های اپل، مخصوصا در هنگام آغاز عرضه‌ی این محصولات تأثیر دارند: پیش‌بینی تقاضا، کمال‌گرایی اپل و محدودیت قطعات.

پیش‌بینی تقاضا

هنگامی که صحبت از پیش‌بینی تقاضا به میان آید، تاریخ تعیین‌شده برای پیش‌خرید محصولات اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند؛ زیرا این مورد به شرکت‌هایی مثل اپل اجازه می‌دهد از میزان تقاضا برای مدل‌های مختلف آیفون‌ آگاه شوند. یکی از منابع وال‌استریت ژورنال اعلام کرده است زمانی که یک دستگاه جدید با برچسب قیمتی جدید معرفی می‌شود، پیش‌بینی تقاضا برای محصول نامبرده سخت‌تر خواهد شد.

با توجه به آنچه گفته شد، احتمالا شرکت اپل از زمان معرفی اولین آیفون تاکنون، سخت‌ترین شرایط را برای پیش‌بینی میزان تقاضا برای آيفون‌ جدیدش تجربه می‌کند. با توجه به اینکه کوپرتینونشین‌ها امسال علاوه‌ بر معرفی آیفون ۱۰، از دو مدل آیفون دیگر به‌ نام‌های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نیز رونمایی کرده‌اند، پیش‌بینی میزان تقاضا برای این سه مدل سخت‌تر خواهد شد. علاوه‌ بر این نباید فراموش کنیم که اپل در کنار آیفون‌های جدید، فروش مدل‌های قبلی این محصول یعنی آیفون اس‌ای، ‌آیفون ۶ اس، آیفون ۶ اس پلاس، آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را همچنان ادامه می‌دهد.

کمال‌گرایی اپل

یکی دیگر از دلایل به‌ وجود آمدن محدودیت در عرضه‌ی اولیه‌ی آیفون‌، استانداردهای سطح‌ بالای اپل است. وال‌استریت ژورنال اشاره می‌کند که اپل به شرکتی معروف است که در آخرین لحظه‌، تغییراتی در سخت‌افزارهایش ایجاد می‌کند؛ این تغییرات حتی در برخی موارد تأثیر بسیار بزرگی بر محصولات این شرکت دارند. یکی از مشاوران صنعت تلفن همراه به‌ نام چتن شارما در این رابطه اعلام کرده است که به‌عنوان مثال جابه‌جایی محل یک پیچ بر ابعاد، عملکرد و محل قرارگیری ده‌ها قطعه‌ی دیگر تأثیر خواهد داشت.

شارما اشاره می‌کند که اگر زمان کافی در اختیار داشته باشید، تغییرات ذکرشده مشکل خاصی ایجاد نخواهند کرد؛ اما هیچ شرکتی در صنعت گوشی‌ هوشمند برای انجام این کارها وقت کافی در دسترس ندارد و این وضعیت در مورد اپل هم صدق می‌کند. شارما در ادامه‌ گفت:

با توجه به اینکه اپل مدل‌های جدید گوشی‌های هوشمند خود را سالی یک‌ بار معرفی می‌کند؛ برای تکمیل چرخه‌ی طراحی، توسعه و تولید مدل‌های جدید، فقط چند ماه زمان در اختیار این شرکت است تا در نهایت محصول مورد نظر را از آزمایشگاه به قفسه‌ی فروشگاه‌ها بیاورد.

هنگامی که در محصولی مثل آیفون ۱۰ از یک قطعه‌ی جدید مثل نمایشگر اولد استفاده شود و با در نظر گرفتن کمال‌گرایی اپل، مراحل ساخت این دستگاه باز هم پیچیده‌تر خواهد شد. دلیل به‌ وجود آمدن این وضعیت بیشتر به کاهش نرخ بهره‌وری اجزای جدید نسبت به نسل قبلی محصول مورد نظر است.

محدودیت قطعات

محدودیت در قطعات یکی از فاکتورهایی است که در مورد آن زیاد شنیده‌ایم و امسال نیز آیفون ۱۰ با محدودیت حافظه‌های NAND و  پنل‌های اولد مواجه است. جالب است بدانید که شرکت نینتندو اعلام کرده که یکی از دلایل محدودیت عرضه‌ی کنسول بازی سوئیچ، شرکت اپل است.

نمایشگرهای اولد مورد نیاز برای آیفون ۱۰ اپل به‌طور کامل توسط شرکت سامسونگ تولید می‌شوند؛ اما کوپرتینونشین‌ها قصد دارند در صورت امکان با بهره گرفتن از تخصص شرکت‌ ال‌جی و دیگر شرکت‌های فعال در زمینه‌ی تولید پنل‌ اولد، نرخ تولید نمایشگر مورد نیازشان را افزایش دهند.

به‌طور خلاصه باید گفت که ساخت محصولی مانند آیفون فرآیندی بسیار پیچیده دارد و به‌ نظر می‌رسد اپل به دنبال این است تا آیفون ۱۰ جدید خود را تا جایی که امکان دارد سریع‌تر به دست مشتریان علاقه‌مند برساند. اگرچه تأخیر و محدودیت در عرضه‌ی این محصول در کوتاه‌مدت ناامیدکننده محسوب می‌شود؛ اما در نظر گرفتن این موضوع که فناوری به کار گرفته‌شده در محصولات جدید در هر سال تا چه حد بهبود می‌یابد، بسیار جذاب است.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

(شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

احتمالا عرضه تراشه‌های کانن لیک اینتل تا پایان سال ۲۰۱۸ به تأخیر می‌افتد

 

 

گزارش‌های جدید حکایت از آن دارند که نسل بعدی پردازنده‌های شرکت اینتل با نام کانن‌لیک، تا پایان سال ۲۰۱۸ وارد بازار نخواهد شد.

طبق اعلام منابعی از زنجیره‌ی تأمین قطعات به وب‌سایت دیجی‌تایمز، شرکت اینتل، نسل بعدی پردازنده‌های خود با نام کانن‌لیک را تا پایان سال ۲۰۱۸ وارد بازار نخواهد کرد. گفته می‌شود اینتل با فرآیند ساخت ۱۰ نانومتری به مشکلاتی برخورده است که باعث به تأخیر  افتادن عرضه‌ی تعدادی از محصولات این شرکت خواهند شد. اینتل در ابتدا قصد داشت تراشه‌های کانن‌لیک را در سال ۲۰۱۷ روانه‌ی بازار کند؛ اما از آن زمان تاکنون، عرضه‌ی تراشه‌های یادشده چندین بار به تعویق افتاده است.

در گزارش وب‌سایت دیجی‌تایمز چنین آمده است:

گزارش‌ها حکایت از آن دارند که اینتل با مشکلاتی در به‌کارگیری فرایند ساخت ۱۰ نانومتری خود مواجه است. عرضه‌ی پردازنده‌های کانن‌لیک در ابتدا برای سال ۲۰۱۷ برنامه‌ریزی شده بود؛ اما تاریخ عرضه‌ی آن‌ها تاکنون سه بار تغییر کرده است: در ابتدا فروش این پردازنده‌ها به انتهای سال ۲۰۱۷ یا اوایل سال بعدی موکول شد؛ سپس این زمان، اواسط سال ۲۰۱۸ اعلام شد و اکنون منابع تأمین‌کننده، عرضه‌ی این تراشه‌ها را پایان سال ۲۰۱۸ عنوان می‌کنند.

درصورتی‌که اینتل پردازنده‌های کانن‌لیک را تا پایان سال ۲۰۱۸ آماده نکند، پردازنده‌های آیسلیک با اختلاف بسیار کمی پس از آن و با فرآیند ساخت +۱۰nm تولید خواهند شد. در این بین ابهاماتی نیز در مورد جایگاه واقعی خانواده‌ی کانن‌لیک وجود دارد؛ چرا که اینتل از آیس‌لیک به‌عنوان جایگزین کافی‌لیک نام می‌برد و در حال حاضر جایگاه واقعی کانن‌لیک مشخص نیست.

بر اساس گزارش دیجی‌تایمز، برخی از شرکت‌ها قصد دارند از خانواده کانن‌لیک در محصولات خود استفاده نکنند و منتظر تراشه‌های آیس‌لیک بمانند و برخی دیگر برنامه‌های خود را بر اساس تأخیرهای اعلام‌شده توسط اینتل تغییر داده‌اند.

اما در خصوص اپل باید بگوییم که تأخیرهای اعلام‌شده توسط اینتل، احتمالا منجر به تأخیر در معرفی لپ‌تاپ‌های کم‌مصرف سری مکبوک خواهد شد؛ اما بر عرضه‌ی محصولات دیگر اپل تأثیر خاصی نخواهد گذاشت.

کانن‌لیک، تراشه‌ای با توان مصرفی و ولتاژ پایین است و برای دستگاه‌هایی مانند مک‌بوک پرو مناسب نیست؛ بنابراین به احتمال زیاد، نسل بعدی این دستگاه‌ها از پردازنده‌های +۱۴nm کافی‌لیک یا تراشه‌های نسل هشتم اینتل (که یک به‌روزرسانی برای پردازنده‌های کبی لیک هستند) که در ماه آگوست رونمایی شد، استفاده خواهند کرد.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

(شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟!

تغییرات WatchOS 4 نسبت به نسخه‌های پیشین

 

 

 

اپل چند روز پیش سیستم عامل WatchOS 4 را منتشر کرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی ویژگی‌های جدید این سیستم عامل بپردازیم.

شرکت اپل در سالن همایش‌ استیو جابز علاوه بر رونمایی از سری سوم ساعت هوشمند موسوم به اپل واچ سری ۳، از نسخه‌ی چهارم سیستم عامل ساعت‌های هوشمند خود با نام WatchOS 4 هم پرده برداشت. طبق قولی که این کمپانی به کاربران داده بود، بالاخره سیستم عامل واچ اواس ۴ در تاریخ ۲۸ شهریور به‌طور رسمی منتشر شد.

سیستم عامل جدید WatchOS 4 اپل واچ هوشمندتر از قبل شده است و قابلیت‌های بیشتری در حوزه‌ی تناسب اندام را شامل می‌شود. از ویژگی‌های جدید افزوده‌شده به سیستم عامل WatchOS 4 می‌توان به فیس واچ جدید سیری، مربی‌گری فعالیت‌های ورزشی شخصی، الگوی اندازه‌گیری جدید در نرم‌افزار ضربان قلب (Heart Rate) و بهبودهایی در زمینه‌ی موسیقی اشاره کرد. دو قابلیت جدید و ارتقاءیافته‌ی سنجش ضربان قلب و تمرین ورزشی سیستم عامل واچ اواس ۴، جزو ویژگی‌های بسیار محبوب برای کاربرانی هستند که از ساعت هوشمند خود به‌منظور پایش وضعیت سلامتی خود بهره می‌برند.

واچ فیس (Watch Face)

 • واچ فیس جدید سیری که به‌طور کاملا هوشمندانه و بر پایه‌ی زمان، مکان و عادات روزانه‌ی کاربر، اقدام به به‌روزرسانی اطلاعات می‌کند
 • واچ فیس جدید زنده از شخصیت‌های انیمیشن داستان اسباب‌بازی شامل وودی، باز لایت‌یِر، جِسی و ..
 • واچ فیس جدید زیبابین هیپنوتیزم‌کننده که تصاویر ثابت را به الگوهای متقارن و درهم‌پیچیده تبدیل می‌کند
 • قابلیت‌های جدید برای سیری، اخبار، ضربان قلب، ویژگی Now Playing و پیام‌ها
 • چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

نرم‌افزار فعالیت روزانه (Activity)

 • اعلان‌های هوشمند و شخصی‌سازی شده برای بستن حلقه‌های فعالیت روزانه‌ی کاربر
 • چالش‌های ماهانه بر اساس سطوح فعالیت‌های ورزشی در ماه گذشته
 • انیمیشن‌های جدید تمام صفحه به‌منظور تجلیل از رسیدن به مسافت‌های تعیین‌شده و بستن شدن حلقه‌ی فعالیت کاربر
 • پاسخ دادن به اعلان‌های به اشتراک‌گذاری فعالیت که هم‌اکنون شامل تمرین‌هایی با واحدهای متریک است

نرم‌افزار تمرین (Workout)

 • بازطراحی گرافیک‌های انواع تمرین مفید و خود نرم‌افزار به‌منظور شروع سریع تمرین
 • حالت تعلیم و تمرین سنگین ورزشی (HIIT) با الگوریتم‌های ضربان قلب و حرکات سفارشی جدید به‌منظور پایش دقیق‌تر میزان کالری سوزانده شده
 • پشتیبانی از انواع تمرین‌های چندگانه در یک جلسه از تمرین ورزشی
 • تنظیمات خودکار برای تمرین‌های شنای دوره‌ای با فاصله برای هر نوع حرکت توأم با دست و پا و شیوه‌ی گام برداشتن برای هر دوره که برای زمان استراحت به‌طور خودکار تنظیم می‌شود
 • قابلیت شروع خودکار فهرست پخش موسیقی همگام‌سازی شده در اپل واچ سری یک و مدل‌های بعدی، در زمان شروع به تمرین ورزشی کاربر
 • دسترسی مستقیم به کنترل‌کننده‌های موسیقی طی جلسه‌ی تمرین ورزشی از طریق نرم‌افزار Workout
 • گزینه‌ای برای فعال شدن خودکار حالت «مزاحم نشوید» یا «Do Not Disturb» هنگام انجام تمرینات ورزشی
 • نرم‌افزار ضربان قلب (Heart Rate)
  • نمودار بصری جدیدی که ضربان قلب روزانه‌ی کاربر را نشان می‌دهد
  • نوع جدیدی از اندازه‌گیری‌های ضربان قلب و نمودارهای بصری برای نمایش ضربان قلب در زمان‌های استراحت (در اپل واچ سری یک و مدل‌های جدیدتر)، راه رفتن آرام، تمرین آرام و شدید، زمان بازیابی بعد از فعالیت ورزشی و جلسات آرام‌سازی در نرم‌افزار تنفس (Breathe)
  • گزینه‌ای برای اطلاع‌رسانی درصورتی‌که ضربان قلب کاربر با وجود فعال نبودن به مدت ۱۰ دقیقه، بالاتر از آستانه‌ی تعیین‌شده باشد
  • دسترسی به جزئیات گذشته و جاری مربوط به داده‌های ضربان قلب کاربر در نرم‌افزار سلامتی (Health)‌ گوشی هوشمند آیفون شامل تغییرات ضربان قلب (HRV) جدید و انواع داده‌ی مرتبط با حجم اکسیژن مصرفی (VO2)

  نرم‌افزار موسیقی (Music)

  • بازطراحی نرم‌افزار به‌منظور پیمایش ساده‌تر موسیقی از طریق تصویر فایل موسیقی (Album art)
  • قابلیت همگام‌سازی فهرست پخش چندگانه برای پخش محلی با هدفون‌های مبتنی بر بلوتوث
  • همگام‌سازی خودکار فهرست پخش جاری از اپل موزیک شامل موسیقی‌های مناسب رقص، ترکیب موسیقی‌های جدید و ترکیب موسیقی‌های مورد علاقه‌ی کاربر

  سایر ویژگی‌ها و بهبودهای صورت‌گرفته

  • نرم‌افزار اخبار (News) با قابلیت نمایش خلاصه‌ای از عنوان خبرهای مهم و ذخیره‌ی آن‌ها برای مطالعه در روزهای آینده با آیفون
  • چراغ قوه و چراغ ایمنی در مرکز کنترل
  • پیمایش عمودی در داک و نرم‌افزارهایی که اخیرا استفاده شده است
  • نمایش صفحه هوم نرم‌افزار به‌صورت فهرست‌بندی با حروف الفبا
  • ژست‌های لمسی جدید برای ایجاد ایمیل و سوایپ
  • صفحه‌ی شماره‌گیر در نرم‌افزار Phone
  • اطلاع‌رسانی تداخل در زمان دعوت‌نامه‌های نرم‌افزار تقویم
  • دست‌نویسی برای زبان آلمانی
  • زمان‌سنج‌های تکرارشونده و شمارشگر معکوس
  • مکان‌های اخیر و پیشنهادی در نرم‌افزار نقشه (Maps)
  • استفاده از مخاطب‌ها و مکان‌ها در پاسخ‌های هوشمند

انتظار می‌رود که در روزهای آینده شاهد انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی برای سیستم عامل watchOS 4 باشیم.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

 – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟!

چرا و چگونه فیس آیدی را در آیفون ۱۰ غیر فعال کنیم

 

 

کاربران آیفون ۱۰ اپل ممکن است در شرایط اضطراری مجبور شوند ویژگی فیس آی‌دی را غیر فعال کنند. در این مطلب با روش غیر فعال‌سازی فیس‌ آی‌دی آشنا می‌شویم.

آیفون ۱۰ اپل با طراحی جذاب و البته برچسب قیمت هزار دلاری‌اش توجه زیادی به خود جلب کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های آیفون ۱۰، جایگزینی کلید فیزیکی هوم و سنسور اثر انگشت با مجموعه سنسورهایی در قسمت بالای گوشی است. دوربین True Depth در کنار دیگر حسگرهای قرارگرفته در لبه‌ی بالای آیفون ۱۰، ویژگی فیس آی‌دی را به محصول جدید اپل آورده‌اند که جایگزین تاچ آی‌دی، یا همان اسکنر اثر انگشت شده است.

فیس آی‌دی تا حدی شبیه به ویژگی موسوم به Face unlock یا همان باز کردن قفل گوشی با چهره در گوشی‌های اندروید و اسکنر عنبیه‌ی موجود در گلکسی اس ۸ و نوت ۸ است. تفاوت فیس آی‌دی با دیگر روش‌های شناسایی، استفاده از تابش نقاط نامرئی و نور مادون‌قرمز روی چهره‌ی کاربر و اسکن آن‌ها با یک دوربین مادون قرمز است. داده‌های به‌دست‌آمده از این حسگرها برای تولید یک نقشه‌ی دقیق از چهره‌ی کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرند که به دارندگان آیفون ۱۰ اجازه می‌دهند بدون نیاز به رمز عبور، قفل گوشی‌شان را باز کنند.

اپل در دفاع از فیس آی‌دی، ادعا کرده که این ویژگی از تاچ آی‌دی نیز قابل‌اطمینان‌تر است. طبق گفته‌ی اپل، شانس اینکه شخص دیگری بتواند به‌جای شما با فیس آی‌دی قفل آیفونتان را باز کند، یک در یک میلیون است. این در حالی است که احتمال خطای تاچ‌ آی‌دی یک در پنجاه هزار است. اپل تا حدی به امنیت این ویژگی اطمینان دارد که از آن به‌عنوان روشی برای احراز هویت در سیستم پرداخت خود، موسوم به اپل پِی استفاده کرده است.

به‌جز مسئله‌ی ضریب اطمینانِ روش‌های احراز هویت بیومتریک، نگرانی‌های دیگری نیز در مورد این روش‌ها وجود دارد. متمم پنجم قانون اساسی ایالات متحده، شهروندان این کشور را از شهادت علیه خودشان مصون کرده است. بر اساس همین متمم، شهروندان آمریکایی می‌توانند از ارائه‌ی کدهای امنیتی یا رمزهای عبور خود به مراجع قانونی امتناع ورزند؛ اما اطلاعات بیومتریک تحت پوشش این قانون قرار نمی‌گیرند. طبق رأی صادرشده توسط یکی از دادگاه‌های ایالت متحده، اطلاعات بیومتریک نظیر اسکن اثر انگشت، قرنیه و چهره‌، از دید قانون شبیه به نمونه‌ی خون افراد است و تحت پوشش متمم پنجم قانون اساسی این کشور قرار نمی‌گیرند.

بر این اساس، هرچند احتمال رخ دادن چنین مسئله‌ای ناچیز است، اما اگر پلیس از شما بخواهد رمز عبور یا شماره‌ی امنیتی (PIN) گوشی را در اختیار آن‌ها قرار دهید، بر اساس قانون حق دارید در برابر خواسته‌ی پلیس مقاومت کنید. برعکس، اگر از اطلاعات بیومتریک برای باز کردن قفل گوشی‌ خود استفاده می‌کنید، پلیس می‌تواند شما را وادار کند تا قفل آن را باز کنید.

پیش‌تر، اپل با فراهم آوردن امکان غیر فعال‌سازی تاچ‌ آی‌دی، این مشکل را حل کرده بود. کافی است پنج بار کلید خاموش و روشن را فشار دهید تا تاچ آی‌دی غیر فعال شود. همین کلید، دسترسی به سرویس‌های اضطراری را نیز ممکن می‌کند. پس از غیر فعال شدن تاچ آی‌دی، تنها راه فعال‌سازی مجدد آن، وارد کردن کلمه‌ی عبور یا شماره‌ی امنیتی است.

اپل در مورد فیس آی‌دی راه حل مشابهی به کار برده و کریگ فدریگی نیز توضیحاتی در این زمینه در مصاحبه با تک‌کرانچ ارائه داده است. کافی است کلیدهای دو طرف آیفون ۱۰ را برای چند ثانیه فشار دهید تا فیس آی‌دی غیر فعال و صفحه‌ی سرویس‌های اضطراری نمایان شود. پس از آن برای باز کردن قفل گوشی به کلمه‌ی عبور یا شماره‌ی امنیتی نیاز خواهید داشت.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

همچنین در موارد زیر فیس آی‌دی غیر فعال خواهد شد:

 • راه‌اندازی مجدد (Reboot) کردن گوشی
 • باز نکردن قفل گوشی با فیس آی‌دی طی ۴۸ ساعت
 • پنج بار تلاش ناموفق جهت باز کردن قفل گوشی با فیس آی‌دی
 • درصورتی‌که در مدت شش روز و نیم، حتی یک‌ بار قفل گوشی را با کلمه‌ی عبور باز نکرده‌اید و در چهار ساعت گذشته از فیس ‌آی‌دی استفاده نکرده‌اید

طبق گفته‌های فدریگی، کاربران می‌توانند فیس آی‌دی را مانند تاچ‌ آی‌دی به‌طور کامل غیر فعال کنند و تنها از کلمه‌ی عبور استفاده کنند. همچنین، احتمالا همانند تاچ آی‌دی، کاربران می‌توانند مشخص کنند که برای چه کارکردهایی از فیس آی‌دی استفاده کنند. برای مثال، می‌توانید از فیس آی‌دی به‌عنوان روش احراز هویت در مواردی نظیر باز کردن قفل گوشی، انجام پرداخت‌های الکترونیکی، خرید اپلیکیشن از استور یا خرید موزیک از آیتونز استفاده کنید.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

 

کالبدشکافی ال جی وی ۳۰ نشان از دوربین باکیفیت این محصول دارد

 

 

کالبدشکافی گوشی هوشمند ال‌جی وی ۳۰ مشخص می‌کند که این محصول از دوربین بسیار باکیفیتی بهره می‌برد.

کانال یوتیوب JerryRigEverything – که توسط زَک نلسون اداره می‌شود – بیشتر به خاطر تست خش‌پذیری، آتش و تست خم شدن گجت‌های مختلف و به‌خصوص گوشی‌های هوشمند شناخته می‌شود؛ اما این کانال همچنین ویدیوهایی از کالبدشکافی محصولات نامبرده منتشر می‌کند که علاوه بر اجزای داخلی گجت‌ها، روش سرهم‌ کردن مجدد قطعات محصولات نامبرده را به ما نشان می‌دهد‌. به‌ نظر می‌رسد کانال نامبرده توجه ال‌جی را به خود جلب کرده است؛ زیرا این کمپانی کره‌ای از نلسون دعوت کرده که تست‌های مختلف روی جدیدترین گوشی هوشمند پرچمدارش یعنی ال‌جی وی ۳۰ انجام دهد. اکنون در این مطلب قصد داریم در مورد تست کالبدشکافی کانال مورد بحث روی گوشی وی ۳۰ ال‌جی صحبت کنیم. تفاوت این کالبدشکافی با نمونه‌های دیگر در آن است که این‌بار تمرکز اصلی روی دوربین‌های گوشی مورد اشاره است.

نلسون در ابتدای ویدیو به این مورد اشاره می‌کند که گوشی هوشمند وی ۳۰ توسط ال‌جی در اختیار وی قرار گرفته است، اما در هر صورت نظراتی که وی در مورد گوشی نامبرده بیان می‌کند مخصوص خود او است و اسپانسر شدن ال‌‌جی تأثیری بر نتایج تست کالبدشکافی نداشته است. در کل به نظر می‌رسد نلسون نظر بسیار مثبتی نسبت به گوشی هوشمند ال جی وی ۳۰ و به‌خصوص دوربین‌های این محصول دارد.

گوشی هوشمند ال‌جی وی ۳۰ برخلاف نسل پیشین خود یعنی ال‌جی وی ۲۰، به یک دوربین دوگانه‌ی متفاوت مجهز شده است. دوربین اصلی این سیستم دوگانه ۱۶ مگاپیکسلی است و از قابلیت لرزش‌گیر اپتیکال بهره می‌برد و دوربین دوم این دستگاه ۱۳ مگاپیکسلی و فاقد لرزش‌گیر اپتیکال است. سنسور ۱۶ مگاپیکسلی گوشی نامبرده بیشتر قابل توجه است؛ زیرا گشودگی دیافراگم آن f/1.6 است که از این نظر در بین گوشی‌های هوشمند بهترین نمونه‌ی موجود محسوب می‌شود. علاوه بر این ال‌جی به‌جای لنز پلاستیکی از یک لنز شیشه‌ای در این دوربین بهره گرفته است. بر اساس تصاویری که نلسون با ال‌جی وی ۳۰ ثبت کرده، وجود قابلیت‌های مورد اشاره باعث شده است دوربین اصلی گوشی نامبرده از نظر عملکرد به دوربین‌های مینی دی‌اس‌ال‌آر بیشتر نزدیک شود.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

با پیش رفتن فرآیند کالبدشکافی، گوشی هوشمند ال‌جی وی ۳۰ بسیار امیدوارکننده به‌ نظر می‌رسد. مقدار زیادی چسب ضد آب در این محصول مورد استفاده قرار گرفته است، اما گلکسی نوت ۸ این نظر در جایگاه بهتری قرار می‌گیرد؛ زیرا مقدار چسب ضد آب به‌ کار گرفته‌شده در جدیدترین پرچم‌دار سامسونگ بیشتر از وی ۳۰ است. نلسون در ویدیو خود همچنین نسبت به استفاده از اتصال‌های طلایی به‌جای سیم‌های لحیم شده در گوشی مورد بحث ابراز رضایت می‌کند؛ زیرا در این شرایط اجزای گوشی ماژولار و بنابراین تعویض قطعات آسان‌تر خواهد بود.

یکی دیگر از نکات جذابی که در ویدیوی کالبدشکافی نلسون از گوشی هوشمند ال‌جی وی ۳۰ مشخص می‌شود، این است که محصول مورد بحث دو قابلیت پشتیبانی از شارژ بی‌سیم و خروجی Quad DAC را به‌صورت هم‌زمان ارائه می‌کند. این در حالی است که مدل‌های مختلف گوشی هوشمند ال‌جی جی ۶ فقط به از یکی قابلیت‌های مورد بحث مجهز شده‌اند و اینکه جی ۶ شما از کدام ویژگی بهره می‌برد، به کشوری که در آنجا زندگی می‌کنید بستگی دارد. با توجه به این موضوع کاربران آمریکایی می‌توانند امیدوار باشند که با خرید گوشی هوشمند ال‌جی وی ۳۰ از هر دو قابلیت نامبرده بهره‌مند شوند.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

 

بدافزار CCleaner شرکت‌های اینتل، مایکروسافت و گوگل را هدف قرار داده است

 

 

بدافزار کشف‌شده در اپلیکیشن CCleaner کمپانی‌های بزرگی چون گوگل، اینتل، سونی مایکروسافت و … را نیز در سطح صنعتی هدف قرار داده است.

اهرا دامنه‌ی هدف بدافزاری که اخیراً در اپلیکیشن CCleaner کشف شده، بسیار گسترده‌تر از آن بوده است که تصور می‌شد؛ زیرا محققان متوجه شده‌اند بدافزار نامبرده به‌منظور جاسوسی از شرکت‌های مثل گوگل، سونی، اینتل، مایکروسافت و تعداد زیادی از کمپانی‌های دیگر طراحی شده است.

چند روز قبل توسعه‌دهندگان CCleaner اعلام کردند که اپلیکیشن آن‌ها به بدافزاری آلوده شده است که اطلاعات کاربران را جمع‌آوری می‌کند و به دست هکرها می‌رساند؛ این مورد در یکی از نسخه‌های قبلی اپلیکیشن مورد بحث رخ داده است. باید اشاره کنیم که این نسخه حدود یک ماه برای دانلود در دسترس کاربران قرار داشت و به همین دلیل اهمیت این موضوع بیشتر مشخص می‌شود. نسخه آلوده‌ی اپلیکیشن CCleaner پیش از این‌که بدافزار مورد بحث در آن شناسایی شود، حدود یک ماه در حالت انتشار قرار داشت. ارزیابی‌های اولیه در این زمینه حاکی از آن بودند که هدف هکرها از انجام این کار، دسترسی به رایانه‌ها و جمع‌آوری اطلاعات بوده است. تمامی اطلاعات جمع‌آوری‌شده به سرور مورد نظر هکرها ارسال شده‌ است؛ اما نهایتا مشخص نشد که چه اقدامی روی این داده‌ها انجام شده است.

دامنه این حمله بسیار فراتر از آن بوده است که تصور می‌شد 

حال تیم امنیتی Talos از کمپانی سیسکو، بخش دوم حمله‌ی بدافزاری CCleaner را تحلیل کرده است. بر اساس اعلام این تیم امنیتی، بدافزار مورد بحث در اصل برای نفوذ امنیتی به شرکت‌های بزرگ طراحی شده است. همچنین این احتمال وجود دارد که هکرها به هدف خود رسیده باشند.

به دلیل محبوبیت بالایی که اپلیکیشن CCleaner دارد، مسلما افراد زیادی آن را روی گوشی‌ هوشمند خود نصب کرده‌اند و این شامل افرادی که در شرکت‌های مختلف کار می‌کنند نیز می‌شود. افرادی که در کمپانی‌هایی مثل مایکروسافت، اینتل، سونی، سیسکو، وی‌اموِر، سامسونگ و بسیاری از شرکت‌های دیگر کار می‌کنند و اپلیکیشن یادشده را روی دستگاه‌های خود نصب کرده‌اند، بدین طریق راه ورودی برای نفوذ هکرها گشوده‌اند‌.

حال آنطور که پیدا است هدف بدافزار CCleaner در سطح صنعتی، خیلی گسترده‌تر از آن است که بتوان تصور کرد. تعداد کل رایانه‌هایی که به بدافزار مورد بحث آلوده شده‌اند حدود ۷۰۰ هزار دستگاه است و این یعنی رایانه‌های شرکت‌های نامبرده نیز تحت تأثیر این بدافزار قرار گرفته‌اند. اما چه کسی در این بین مقصر است؟ تیم امنیتی Talos در این رابطه این‌گونه توضیح داده است:

یک هکر بسیار باهوش سیستمی طراحی کرده که ظاهرا هدف آن شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری است تا بدین طریق تعداد بسیار زیادی از کاربران قربانی این حمله باشند. علاوه بر این بدافزار یادشده سعی داشت اطلاعاتی به رایانه‌های برخی از شبکه‌های خیلی خاص ارسال کند.

اگرچه شناسایی هکرها در این مورد بسیار سخت است؛ اما برخی از روش‌های به کار گرفته‌شده توسط نفوذگران به Group 72 نسبت داده شده است. شایان ذکر است که این تیم هکر پیش از این سازمان‌های کشورهایی مثل ایالات متحده‌ی آمریکا، ژاپن، تایوان و کره را مورد حمله قرار داده است.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

 

گوگل لنز احتمالا بزرگترین ویژگی پیکسل ۲ خواهد بود

 

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

 

گوگل در کنفراس چند ماه پیش خود قابلیت جدیدی به نام گوگل لنز معرفی کرد. اکنون انتظار می‌رود این قابلیت به مهم‌ترین ویژگی نسل دوم گوشی‌های پیکسل تبدیل شود.

نسل دوم سری گوشی‌های پیکسل در چهارم اکتبر (۱۲ مهر) به‌صورت رسمی معرفی خواهد شد. برطبق شایعات و اخبار غیر رسمی، پیکسل ۲ احتمالا با طراحی بدون حاشیه همراه نخواهد بود؛ اما بهره‌گیری از یک ویژگی منحصربه‌فرد باعث می‌شود این گوشی یک سر و گردن از باقی رقبا بالاتر قرار گیرد. این ویژگی گوگل لنز نام دارد.

تنها چند روز پیش، گوگل نسخه‌ای جدید از اپلیکیشن محبوب تصاویر خود را منتشر کرد. توسعه‌دهندگان با بررسی کد‌های به‌کاررفته در این نسخه، دریافتند که با این به‌روزرسانی سازگاری کامل قابلیت گوگل لنز به اپلیکیشن تصاویر افزوده شده است. این امکان جدید قدرت‌های فوق‌العاده‌ای به دوربین گوشی می‌بخشد. توسعه‌دهندگان به‌سرعت پی به وجود این قابلیت جدید بردند؛ اما گوگل به‌سرعت متوجه شد که این ویژگی را زودتر از موعد منتشر کرده است؛ در نتیجه با تغییراتی از سمت سرور، آن را به‌طور موقت از کار انداخت.

انتظار می‌رود گوگل این قابلیت را مجددا با عرضه‌ی گوشی پیکسل ۲ فعال کند. البته گوگل لنز تنها به این گوشی محدود نیست و با استفاده از یک ارتباط منحصربه‌فرد سمت سرور، وظایف خود را انجام می‌دهد؛ اما این قابلیت ممکن است به یکی از ویژگی‌های کلیدی و اصلی پیکسل ۲ تبدیل شود.

با این اوصاف گوگل لنز چیست؟ این قابلیت سیستم هوشمندی است که توسط دوربین فعال می‌شود و کارهای مختلفی انجام می‌دهد. برای مثال اشیائی که از طریق لنز دوربین مشاهده می‌کنید نظیر بارکد، کتاب، فیلم و حتی نقاشی و … را تشخیص می‌دهد.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

فهرست قابلیت‌های کامل این ویژگی به شرح زیر است:

گوگل لنز می‌تواند موارد زیر تشخیص دهد:

 • آثار هنری
 • بارکدها
 • کتاب‌ها
 • ساختمان‌ها
 • مناظر
 • آلبوم‌های موسیقی
 • نقاشی‌ها
 • مکان‌ها
 • نقاط مورد علاقه
 • مجسمه‌ها
 • بازی‌های ویدئویی

کارهایی که گوگل لنز می‌تواند انجام دهد:

 • افزودن مخاطب از روی کارت ویزیت
 • ترجمه از زبان‌های مختلف
 • جستجوی اطلاعات محصول
 • باز کردن آدرس‌های اینترنتی در مرورگر شما
 • شناسایی حیوانات و گیاهان
 • ذخیره‌ی اطلاعات از روی یک پوستر در تقویم شما

گوگل لنز با بهره‌گیری از یادگیری ماشینی وظایف منحصربه‌فرد خود را انجام می‌دهد. زمانی که این قابلیت در کنفراس I/O گوگل معرفی شد، ما مشاهده کردیم که گوگل لنز هنگام نمایش یک گل، به نحو شگفت‌انگیزی می‌تواند گونه‌ی آن را تشخیص دهد. گوگل لنز تاحدودی شبیه قابلیت گوگل گوگلز (Google Goggles) در گذشته است؛ اما قدرت بسیار بیشتری دارد.

ما برای انتشار جزئیات بیشتر از گوگل لنز به انتظار خواهیم نشست؛ اما به احتمال فراوان این قابلیت در روز چهارم اکتبر و به همراه رونمایی از گوشی پیکسل ۲ عرضه خواهد شد.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!) چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹

آمازون تبلت جدید Fire HD 10 را با مشخصات بهبودیافته معرفی کرد

 

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

آمازون نسل جدید تبلت‌های موفق فایر اچ‌دی ۱۰ را با مشخصات بهبودیافته نظیر وضوح تصویر بالاتر نمایشگر و حافظه‌ی ذخیره‌سازی بیشتر رونمایی کرد.

اکنون فروش تبلت‌ها دیگر مثل سال‌های گذشته کار آسانی نیست؛ اما این موضوع سبب نشده است کمپانی آمازون از تولید نسل‌ جدید تبلت‌های خود دست بکشد. این شرکت با تبلت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ی خود با نام فایر، موفقیت خوبی در سال‌های اخیر تجربه کرده است. آمازون نسخه‌ی ۱۰ اینچی تبلت فایر را در نسل پیشین خود به‌روزرسانی نکرد؛ اما این غول خرده‌فروشی اکنون این تبلت محبوب خود را با نمایشگری بهتر، حافظه‌ی ذخیره‌سازی بیشتر و تنوع رنگ بیشتر ارتقاء داده است.

نبود نام‌گذاری مناسب توسط آمازون، شمارش مستقیم نسل‌های مختلف این محصول را دشوار می‌کند. اما این تبلت جدید در واقع هفتمین نسل تبلت فایر اچ‌دی ۱۰ محسوب می‌شود. نسل ششم این تبلت هرگز ساخته نشد؛ در نتیجه آخرین نسخه‌ی این محصول که تا به امروز به فروش می‌رود، نسل پنجم این تبلت به حساب می‌آید. هفتمین نسل فایر اچ‌دی ۱۰ از بهبودهای قابل توجهی در مقایسه با نسل‌های پیشین برخوردار است؛ برای مثال، وضوح تصویر نمایشگر آن از اچ‌دی به فول‌اچ‌دی ارتقاء یافته است. این بهبود، تماشای محتوای ویدئویی را از طریق آمازون لذت‌بخش‌تر می‌کند.

این تبلت اکنون از ۲ گیگابایت حافظه‌ی رم بهره می‌برد و حافظه‌ی داخلی آن در مدل پایه، با دو برابر افزایش نسبت به نسل پیشین به ۳۲ گیگابایت رسیده است. فایر اچ‌دی ۱۰ جدید همچنین از یک پردازنده‌ی چهار هسته‌ای مدیاتک استفاده می‌کند. شاسی این تبلت با پشت پلاستیکی خود که در رنگ‌های مشکی، قرمز و آبی قابل سفارش است، شباهت بیشتری به نسل فعلی تبلت اچ‌دی ۸ دارد. علاوه بر این، فایر اچ‌دی جدید سیستم‌عامل آمازون فایر اواس را که نسخه‌ای مبتنی بر اندروید است اجرا می‌کند.

آمازون برای نسخه‌ی پایه اچ‌دی ۱۰ با پیشنهادهای ویژه، قیمت ۱۴۹.۹۹ دلار در نظر گرفته است. اما نسخه‌ی بدون تبلیغات این تبلت ۱۶۴.۹۹ دلار قیمت دارد و خریداری نسخه‌ی برخوردار از حافظه‌ی داخلی ۶۴ گیگابایت، ۴۰ دلار بیشتر برای مشتریان هزینه دارد. فروش این تبلت از یازدهم اکتبر آغاز خواهد شد.

چه خبر هفته؟! (شماره ۲۹ – بررسی های هفته!)

تا چه خبر هفته ای دیگر، بدرود…

منبع: zoomit

ی هفته!)

گرافیست آشنا به وب ، دانشجوی رشته ی گرافیک در مقطع کارشناسی ارشد، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *