عنوان مقاله : یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : بررسی

یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : بررسی

یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : بررسی

ویندوز سرور ۲۰۱۲ که ویندوز سرور ۸ نامگذاری شده ، جدید ترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت در رابطه با مدیریت سرور است. اما آخرین نسخه نیست.

رسما در تاریخ ۱ اوت ۲۰۱۲ منتشر شد و فقط به عنوان یک نسخه تجاری فروخته می شود.

 

 

بهبود ها در ویندوز سرور ۲۰۱۲

 

بهبود ها و ارتقاء عمده در این نسخه به شرح زیر است:

 

  •  سیستم های ابری را یکپارچه سازی می کند و همچنان می تواند ویژگی های کلاسیک پایگاه داده های محلی را حفظ کند. به این ترتیب Hyper-V Virtualization دارای ویژگی های جدید Hyper-V Replicas است، این کار به شما اجازه می دهد تا تکرار ماشین مجازی بین گروه ها و سیستم های ذخیره سازی را بسازید.
  • migration ذخیره سازی مجازی را می توان به حافظه های مختلف فیزیکی منتقل کرد. ماشین های مجازی را می توان از Hyper-V و همچنین از دیسک های مجازی حذف کرد و می توان آن را مستقیما بدون نیاز به خاموش کردن ماشین مجازی استفاده کرد.

 

  • نصب سرور هسته، به راحتی به نصب GUI بدون نیاز به نصب مجدد سوئیچ می شود.

 

  • بهبود عملکرد سرویس دهنده فایل و ذخیره سازی این است که کپی های یکسان را در همان حجم به همان صورت حذف می کند و موجب صرفه جویی در فضا می شود.
  • مخزن ذخیره سازی و فضای ذخیره سازی به شما اجازه می دهد تا هارد دیسک را به یک یا چند فضای ذخیره سازی گروه بندی کنید و سپس اجازه می دهد تا دیسک های مجازی ایجاد کنید. این کار می تواند دیسک های دیگر را به مخازن ذخیره سازی اضافه کند و بدون تاثیر به کاربران دسترسی دهد. 

 

  • iSCSI Target Server می تواند ذخیره سازی بلوک را به سایر سرور ها و برنامه های کاربردی در شبکه با استفاده از استاندارد iSCSI ارائه دهد.

 

  • شبیه سازی دایرکتوری Active Directory می تواند کنترل های دامنه های اضافی را با کلون کردن یک کنترل کننده دامنه مجازی موجود گسترش دهد.

 

 

ویندوز سرور ۲۰۱۲ دارای چهار نسخه است: Foundation , Essentials, Standard ، Datacenter.  هر یک از آنها محدودیت خاص خود را دارند، نسخه Datacenter  گران ترین نسخه می باشد.

 

جدول زیر نشان می دهد که چه چیزی برای کسب و کار شما مناسب است:

 

 

برای پیدا کردن هزینه مجوز شما می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

https://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/products/windows-server-2012-r2/purchasing.aspx

 

 

 

یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : بررسی یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : بررسی یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : بررسی

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *