عنوان مقاله : یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : مدیریت از راه دور

یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : مدیریت از راه دور

یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : مدیریت از راه دور

 

سرویس مدیریت از راه دور یکی از مهمترین بخش های مربوط به مدیریت ویندوز سرور ۲۰۱۲ است. مدیریت سرورها از طریق ابزار مدیریت ویندوز انجام می شود. دستورالعمل WMI را می توان بر روی شبکه WinRM “مدیریت از راه دور” ارسال کرد.

به طور پیش فرض این ابزار فعال شده است، شما می توانید آن را با رفتن به Server Manager سپس سرور محلی Local Server چک کنید.  همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

 

 

 در صورت غیر فعال بودن آن، شما می توانید با باز کردن PowerShell آن را فعال کنید و سپس EnablePSRemoting را تایپ کنید همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

 

 

راه دیگری برای فعال سازی آن وجود دارد – بر روی  Server Manager سرور مدیریت کلیک کنید سپس به Local Server بروید و ، سپس Remote management  مدیریت از راه دور را فعال یا ENABLE کنید.

 

 

افزودن یک سرور برای مدیریت از راه دور

 

برای اضافه کردن سرورهای دیگر برای مدیریت از راه دور، مراحل زیر را دنبال کنید :

 

مرحله ۱ به Server Manager بروید سپس Dashboard  و سپس Add other servers to manage .

 

 

مرحله ۲  اگر سرورها به دامنه وصل شوند، گزینه «Active Directory» خود را اضافه می کنید، در مورد من متصل نیستند، بنابراین در جعبه جستجو گزینه دوم «DNS» را انتخاب کردم ، IP سرور که باید مدیریت شود را انتخاب ، بر روی فلش کوچک کلیک کنید و سپس OK را بزنید.

 

 

مرحله ۳  به مدیر سرور Server Manager بروید و سپس به All Servers، شما تمامی سرور های اضافه شده را می بینید. همانطور که سرور من در گروه کار است، شما باید کلیک راست کنید و بر روی “Manage As” کلیک کنید، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

 

 

مرحله ۴  اعتبار نامه سرور از راه دور را به صورت زیر وارد کنید و سپس OK را کلیک کنید.

 

 

برای حذف یک سرور مدیریت شده، روی سرور کلیک راست کنید و سپس بر روی Remove Server کلیک کنید.

 

یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : مدیریت از راه دور یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : مدیریت از راه دور یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : مدیریت از راه دور یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : مدیریت از راه دور یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : مدیریت از راه دور

 

گرافیست آشنا به وب ، دانشجوی رشته ی گرافیک در مقطع کارشناسی ارشد، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *