عنوان مقاله : یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : چاپ آسان

یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : چاپ آسان

یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : چاپ آسان

 

 

یادگیری ویندوز سرور ۲۰۱۲ : چاپ آسان

 

چاپ آسان یک ویژگی است که به مشتری اجازه می دهد که از طریق RDS متصل به چاپ بر روی شبکه باشد. این به طور پیش فرض در ویندوز سرور ۲۰۱۲ نصب شده است. چاپ آسان اساسا جایی است که دستگاه چاپگر در سیستم مشتری تعریف شده است و یک چاپگر به طور مستقیم از طریق شبکه متصل است. تمام تنظیمات از طریق Object Policy Object انجام می شود.


تنظیمات پیکربندی را می توان در Computer Configuration – Administrative Templates – Remote Desktop Services – Printer Redirection یافت.

برای پیکربندی کاربر، همان مسیر خواهد بود Administrative Templates – Remote Desktop Services – Printer Redirection.

 

 

 

 

 

در مدیریت، یکی دیگر از مهمترین ویژگی ها تعیین اولویت برای چاپگر است، به طوری که کاربران دارای همان نصب کننده چاپگر هستند و می توانند مطابق با اولویت های خود چاپ کنند. در این، کاربران با اولویت های بالاتر چاپ می کنند و اولویت ها را کاهش می دهند.

برای انجام این کار، باید پرینترهای مختلف را اضافه کنید و سپس به عنوان کاربر یا بخش هایی که دارای اولویت های مختلف هستند را اضافه کنید.

برای انجام این کار ابتدا با پیروی از مراحل ذکر شده در زیر، یک چاپگر را به سرور چاپ اضافه کنید.:

 

مرحله ۱ – بر روی Server Manager کلیک کنید به Tools  بروید. سپس Print Management و  سپس در پانل سمت چپ روی Print Servers کلیک کنید سپس بر روی Printers کلیک راست کرده و Add Printer کلیک کنید.

 

 

 

 

مرحله ۲ – سپس، wizard را دنبال کنید تا چاپگر شبکه را همانطور که برای یک ایستگاه کاری معمولی انجام می دهید، اضافه کنید و در پایان این چاپگر در مدیریت چاپ Printer Management نمایش داده می شود.

مرحله ۳ – حالا که ما چاپگر را نصب کرده ایم، ما می توانیم اولویت را بر روی این چاپگر تنظیم کنیم – روی printer راست کلیک کنید سپس Advanced  را انتخاب کنید یک شماره را در اولویت از ۱-۹۹ وارد کنید و سپس گزینه ی OK را فشار دهید.

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *