عنوان مقاله : یادگیری php : مقدمه

یادگیری php : مقدمه

یادگیری php : مقدمه

 

 

یادگیری php : مقدمه

یادگیری php : مقدمه … پی اچ پی به عنوان یک پروژه کوچک منبع باز آغاز شد که بسیار مفید بود و مورد توجه بیشتر مردم واقع شد . Rasmus Lerdorf اولین نسخه PHP را در سال ۱۹۹۴ راه اندازی کرد.

 

 

پی اچ پی مخفف کلمه “PHP: Hypertext Preprocessor” است.

 

 

   پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی side scripting سرور است که در HTML جاسازی شده است. این برای مدیریت محتوای پویا، دیتا بیس ها، ردیابی جلسات، و حتی ایجاد کل سایت های تجارت الکترونیک استفاده می شود.

 

که با تعدادی از دیتا بیس های معروف ، از جمله MySQL، PostgreSQL، اوراکل، Sybase، Informix، و مایکروسافت SQL سرور یکپارچه شده است.

 

پی اچ پی تعداد زیادی از پروتکل های مهم مانند POP3، IMAP و LDAP را پشتیبانی می کند. PHP4 پشتیبانی از جاوا و object architectures توزیع شده (COM و CORBA) را اضافه کرده است، و برای اولین بار امکان توسعه n-tier را فراهم می کند.

نحوه ی ترکیب Syntax پی اچ پی C-Like است.

 

 

استفاده های متداول از پی اچ پی

 

پی اچ پی عملکرد سیستم را انجام می دهد، یعنی فایل ها در یک سیستم ، که می تواند آنها را ایجاد، باز کردن، خواندن، نوشتن، و بستن آنها.

 

پی اچ پی می تواند فرم ها را اداره کند، یعنی جمع آوری داده ها از فایل ها، ذخیره داده ها به یک فایل، از طریق ایمیل هم شما می توانید داده ها را ارسال کنید، و و داده ها را به کاربر بازگردانید.

 

از طریق PHP شما عناصر را در پایگاه داده خود اضافه و حذف می کنید.

 

دسترسی به متغیرهای کوکی ها ، و کوکی ها را تنظیم کنید.

 

با استفاده از پی اچ پی، می توانید کاربران را برای دسترسی به برخی صفحات وب سایت خود محدود کنید.

 

می تواند داده ها را رمزگذاری کند.

خصوصیات PHP

 

پنج ویژگی مهم، طبیعت عملی پی اچ پی را ممکن می سازد :

  • سادگی
  • بهره وری
  • امنیت
  • انعطاف پذیری
  • شباهت

اسکریپت Hello World  در پی اچ پی

 

 

برای دریافت احساس برای پی اچ پی، ابتدا با استفاده از اسکریپت های ساده PHP شروع می کنیم . از آنجا که Hello World یک مثال ضروری است، ابتدا یک اسکریپت دوستانه کوچک ایجاد می کنیم : “سلام جهان!” اسکریپت.

 

همانطور که قبلا ذکر شد، پی اچ پی در HTML جاسازی شده است. این بدان معنی است که در میان HTML معمولی (یا XHTML اگر شما کار پیشرفته انجام می دهید)، اظهارات PHP مانند این را خواهید داشت :

 

این نتایج زیر تولید خواهد شد :

اگر خروجی HTML مثال فوق را بررسی می کنید، متوجه خواهید شد که کد PHP در فایل فرستاده شده از سرور به مرورگر وب شما وجود ندارد. تمام PHP موجود در صفحه وب پردازش شده و از صفحه حذف شده است تنها چیزی که مشتری از سرور وب به مشتری منتقل می کند خروجی HTML خالص است.

 

تمام کد PHP باید در داخل یکی از سه برچسب مخصوص نشانه گذاری که ATE توسط Parser PHP شناخته شود.


 

یک تگ رایج <؟ php …؟> است و ما از همان تگ در آموزش ما نیز استفاده خواهیم کرد.

 

از فصل بعد ما با PHP Environment Setup در دستگاه شما شروع خواهیم کرد و سپس تقریبا تمامی مفاهیم مربوط به پی اچ پی را حفاری خواهیم کرد تا زبان PHP شما را راحت تر کند.

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *