عنوان مقاله : چه خبر هفته؟! (شماره ۵۱ – به روزترین ها )

چه خبر هفته؟! (شماره ۵۱ – به روزترین ها )

چه خبر هفته؟! (شماره ۵۱ – به روزترین ها )

 

 

 

چه خبر هفته؟! (شماره ۵۱ – به روزترین ها )

 

 

 

چه خبر هفته؟! (شماره ۵۱ – به روزترین ها )…

با چه خبر هفته ی شماره ۵۱ با موضوع به روزترین ها در خدمت شما دوستان هستیم:

 

اپل، کلینیک‌های پزشکی مختص کارکنان خود راه‌اندازی می‌کند

 

 

اپل به کمک شرکت مراقبت‌های سلامتی AC Wellness، یک کلینیک خدمات پزشکی برای کارمندان خود می‌سازد.

 

اپل تنها یک شرکت فعال در حوزه‌ی فناوری نیست؛ چرا که در حال استخدام پزشکان و پرسنل پزشکی جهت ساخت کلینیک‌های پزشکی خود است. شبکه‌ی CNBC، برای نخستین بار زیرمجموعه‌ی جدید کوپرتینونشین‌ها با نام AC Wellness را شناسایی کرد.

در حالی که اطلاعات وب‌سایت AC Wellness در این باره هنوز تکمیل نیست؛ اما هیچ تلاشی برای پنهان کردن ارتباط خود با اپل نمی‌کند. در صفحه‌ی About این سایت، تصویر بزرگی از محوطه‌ی مقر جدید اپل به چشم می‌خورد. اگر به کد منبع در صفحه‌ی Contact مراجعه کنید، خواهید دید که ایمیلی به آدرس @apple.com ارسال می‌کند.

همچنین می‌توانید در قسمت تبلیغات شغلی از سایت Indeed.com بخوانید:

AC Wellness Network, LLC، زیرمجموعه‌ای از اپل است و سازمان مدیریت خدمات اختصاصی (MSO) برای AC Wellness Network محسوب می‌شود، یک گروه تخصصی پزشکی که در مرکز سلامتی اپل در سانتا کلارا ولی، خدمت‌رسانی می‌کند. ماموریت ما، ارائه‌ی بهترین تجربه‌‌ی مراقبت‌های سلامتی در جهان برای کارمندان اپل است.

CBNC، دو کلینیک در سانتا کلارا، در نزدیکی دفتر اپل در کوپرتینو پیدا کرد. علاوه‌بر حصول اطمینان از این که کارمندان هر چیزی را که برای بازیابی سلامت خود بدان نیاز خواهند داشت، در دسترس دارند، اپل می‌تواند از این همکاری در جهت تست دستگاه‌ها و خدمات جدید خود نیز استفاده کند.

البته این اولین باری نیست که شرکتی خصوصی، شرکت مراقبت‌های سلامتی را برای کارمندان خود به استخدام درمی‌آورند؛ چرا آمازون، جی پی مورگان چیس و برکشایر نیز با همکاری هم یک شرکت مراقبت‌های سلامتی تشکیل داده‌اند.

این یک نمونه دیگری است که معیوب‌بودن سیستم سلامتی در ایالات متحده را نشان می‌دهد. امروزه شرکت‌های بزرگ فناوری، رسیدگی به این امور به دست می‌گیرند. اگر برای یک شرکت بزرگ کار می‌کنید، حال‌تان همیشه خوب خواهد بود؛ زیرا آن‌ها همیشه مزایای فراوانی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

اما با وجود این مزایا، احتمالا دیگر نمی‌خواهید که از کار خود اخراج شوید، به عنوان یک فریلنسر یا آزاد کار مشغول به کار باشید، برای یک شرکت کوچک و ترسناک کار کنید یا بازنشسته شوید!

 

شارژ بی‌سیم گوشی هوشمند با استفاده از لیزر

 

 

 

استفاده از لیزر برای انتقال برق و شارژ دستگاه‌های کاربردی به‌عنوان نقطه‌ی عطفی در دنیای فناوری خواهد بود.

پژوهشگران دانشگاه واشینگتن سیستمی طراحی کرده‌اند که از لیزر برای شارژ کردن بدون‌ سیم گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کند. چشم انسان معمولا توانایی دیدن این لیزر شارژکننده و لیزرهای محافظ را ندارد؛ اما اشعه‌های قرمزی که در تصویر بالا در جای اشعه‌های محافظ قرار گرفته‌اند، برای درک بهتر مطلب هستند و درحقیقت چشم ما نمی‌تواند آن‌ها را ببیند.

اینکه هرشب گوشی خودتان را به شارژ بزنید، شاید کمی آزاردهنده باشد. فناوری شارژ بی‌سیمی نیز که سامسونگ بدین منظور از آن استفاده می‌کند، برد کمی دارد و گوشی باید روی جایگاه مخصوصی قرار بگیرد و در آنجا شارژ شود. از طرفی هم دستگاه‌ها برق را باید از طریق وای‌فای محیطی دریافت کنند و این وای‌فای برق کافی را ارائه نمی‌دهد؛ اما راهکار چیست؟ تیمی از مهندسان دانشگاه واشینگتن پیشنهاد کردند که راه‌‌حل تمامی این مشکلات استفاده‌ از لیزر است. ویکرام آیر، نویسنده‌ی اصلی مقاله‌ی این تیم در مورد ایده‌ی استفاده از لیزر چنین می‌گوید:

شما می‌توانید کیسی برای گوشی بسازید که دارای دریافت‌کننده‌ای در داخل خود باشد و سپس مجموعه‌ی لیزر را خریداری کنید. مشخصا دستگاهی می‌خواهید که کوچک‌تر و زیباتر باشد و همچنین به ابزارهای دیگر، مانند روتر وای‌فای نیازی نداشته باشد.

به‌عبارت دیگر می‌توانید گوشی خود را در هر جایی از اتاق که خواستید بگذارید. لیزر آن را پیدا می‌کند و به سلول‌های فتوولتائیک آن به‌صورت موازی اشعه می‌تاباند (مثل یک سلول خورشیدی، اما با پرتوهای متمرکزی از اشعه‌های نزدیک‌ به مادون قرمز) در این مورد تنها یک مانع وجود دارد: اینکه در اتاقتان برجک لیزری وجود دارد که پرتوهای لیزر را به‌سمتتان پرتاب می‌کند. در ادامه به چگونگی حل این مشکل نگاهی می‌اندازیم.

عموما از لیزر به‌ عنوان راهی برای برق‌رسانی‌ به مواردی نظیر ماهواره‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می‌‌شود یا اینکه انرژی خورشیدی فضایی را به زمین برمی‌گرداند که البته بی‌شک نمی‌توان هیچ‌کدام از این کارها را در داخل یک اتاق انجام داد.

تیم دانشگاه واشینگتن به‌ فکر ایمنی شما هم بوده است. این تیم قصد داشت تا برقی حدود یک وات را به دریافت‌کننده‌ای به سایز یک ناخن انتقال دهد؛ چنین میزانی برای شارژ کردن یک دستگاه کافی است؛ اما لیزر نزدیک‌ به مادون قرمزی که قادر باشد ۴/۳ وات به‌ازای هر سانتی‌متر مربع برق ارائه دهد، می‌تواند هم نامرئی باشد و هم به چشم انسان در عرض کمتر از ۱۰ میکروثانیه صدمه بزند که این زمان بسیار کم است.

سوال اینجاست که چگونه می‌توان از کور شدن انسان در مقابل این اشعه‌های لیزری جلوگیری کرد و او را از مسیر پرتوهای لیزر دور نگه داشت؟ برای حل این مشکل باید تعداد لیزرها زیاد و قدرت آن‌ها به‌حدی کم باشد که نتواند چشم یا حتی پوست را بسوزاند. تیم پژوهشی از پس‌بازتابگر که به‌شکل یک مکعب سه قسمتی با سطوح داخلی آینه‌کاری‌شده است در اطراف سلول فتوولتائیک استفاده کرد. پس‌بازتابگر‌ها برخلاف آینه‌های مسطح که نور را با همین زاویه قبلی بازتاب می‌دهند، نور را از مسیری برمی‌گردانند که از آنجا آمده است. آیر می‌گوید:

پس‌بازتابگرها همان بازتابنده‌هایی هستند که در موتورها یا علائم جاده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این پس‌بازتابگرها یک شکل بی‌خطر و لوله‌مانند از نور را دور اشعه‌ی قدرتمندی تشکیل می‌دهند و آن را مانند یک میدان نیرو احاطه می‌کنند. اگر چیزی حصار بیرونی را بشکند، امیتر یا ساطع‌کننده‌ی لیزر، برق را از تفنگ لیزری قطع می‌کند.

 

 

 

سرعت سیگنال‌ها به‌اندازه‌ی سرعت نور است؛ بنابراین بسیار بعید به‌نظر می‌رسد که شما بتوانید دستتان را درمقابل اشعه‌ی خارجی قرار دهید و لیزر شارژکننده را لمس کنید. این تیم سریع‌ترین حرکت از جانب یک انسان را مورد بررسی قرار داد. سریع‌ترین حرکت دست انسان، حرکت یک بازیکن حرفه‌ای بیسبال است که اوج سرعت آن هنگام خم شدن مفاصل بازو به‌چیزی حدود ۴۴ متربرثانیه می‌رسد.

این تیم محاسبه کرد که فاصله‌ی اشعه‌ی پس‌بازتابگر لیزر اصلی باید چه‌ اندازه باشد تا اگر چیزی مثل چشم انسان پس‌بازتابگر را قطع کرد یا در مسیر آن قرار گرفت، این دستگاه به‌سرعت، قبل‌ از رسیدن لیزر به چشم، آن را قطع کند. این فاصله چیزی حدود ۱۰ سانتی‌متر است.

تنها مشکل باقی‌مانده، همان موردی است که مشکل تفنگداران اسکادارن سرخ در سری فیلم‌های جنگ ستارگان بود که سعی کردند ستاره‌ی مرگ را منفجر کنند! این مشکل هدف‌گیری است. صدای گوشی در حال شارژ در پاره‌ای از اوقات به فرکانسی می‌رسد که گوش انسان نمی‌تواند آن را بشنود. میکروفن‌هایی در امیتر لیزر تعبیه شده است که این صداها را جمع می‌کند و از زمان پرواز برای محاسبه‌ی موقعیت تقریبی گوشی استفاده می‌کند و سپس حلقه‌ی محافظ کم‌قدرت نور را تکان می‌دهد تا به پس‌بازتابگر برسد. زمانی‌که سیگنال برگشت، بافرض اینکه چشمی در مسیر نباشد، لیزر نزدیک‌ به مادون قرمز شروع‌ به شارژ گوشی می‌کند. بی‌شک هیچ‌کدام از چیزهایی که تاکنون خواندید، به‌ این زودی وارد مرحله‌ی فروش نخواهد شد. آیر می‌گوید:

این کارها فعلا در مرحله‌ی آکادمیک است. بسته‌ به اینکه چه‌ کسی (برند تجاری) به این اختراع علاقه نشان دهد، ما از آپشن‌های جدیدی برای توسعه و تایید آن استفاده خواهیم کرد. دلیلی که ما روی شارژ کردن تلفن همراه تمرکز کردیم، رایج‌بودن این وسیله است، ولی راه‌حل بدون سیم مناسبی برای آن وجود ندارد. استفاده‌‌ از لیزر بسیار ویژه بود.

 

اسپیکر هوشمند سامسونگ نیمه دوم سال ۲۰۱۸ از راه می‌رسد

 

 

 

طبق اعلام مدیر واحد موبایل سامسونگ، اسپیکر هوشمند مبتنی بر بیکسبی، نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ معرفی می‌شود.

 

هفته‌ی گذشته، سامسونگ کهکشانی‌های جدید خود را با نام‌های گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس معرفی کرد و اکنون نوبت آن رسیده است تا تمرکز خود را به محصولی دیگر معطوف کند. روز گذشته دی‌جی کو، مدیر واحد موبایل سامسونگ در اظهار نظری اطمینان خاطر داد که گوشی منعطف گلکسی ایکس، به هیچ‌وجه غیرکاربردی و تبلیغاتی نخواهد بود؛ اما او امروز طی مصاحبه‌ای با وال‌استریت‌ژورنال، اعلام کرد که اسپیکر هوشمند مبتنی بر بیکسبی، احتمالا در نیمه‌ی دوم سال جاری میلادی از راه خواهد رسید.

 

کو در ادامه افزود که قیمت این محصول هنوز نهایی نشده است؛ اما احتمالا در رده‌های قیمتی متفاوت عرضه خواهد شد. در حال حاضر شرکت‌های رقیب مانند گوگل،‌ آمازون، مدل‌های مختلفی از اسپیکرهای هوشمند را با سرویس‌هایی مشابه عرضه می‌کنند؛ اما اپل در حال حاضر، تنها هوم‌پاد را به‌عنوان اسپیکر هوشمند در خانواده‌ی محصولات خود دارد.

تلاش سامسونگ برای گسترش سرویس صوتی خود به سمت خانه‌‌های هوشمند و توسعه‌دهندگان دیگر، خبر جدیدی نیست؛ چرا که سامسونگ پیش‌تر در ماه اکتبر، اهداف خود را در این زمینه به اشتراک گذاشته بود، در آن زمان کره‌ای‌ها، کیت توسعه‌ی نرم‌افزار (SDK) بیکسبی را به‌صورت بتا در اختیار تعدادی از مهندسان قرار داد و به‌نظر می‌رسد که سامسونگ آماده‌ی عرضه‌ی یک محصول باشد.

 

گلکسی نوت ۹ سامسونگ با نمایشگر بدون حاشیه فاش شد

 

 

 

فبلت پرچم‌دار گلکسی نوت ۹ سامسونگ با شماره مدل SM-N960U و نمایشگر با نسبت ابعاد ۱۸.۵ به ۹ در آزمون HTML 5 فاش شده است.

 

سامسونگ در اوایل هفته جاری از گوشی پرچم‌دار گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس به صورت رسمی رونمایی کرد؛ اما به‌نظر می‌رسد که شایعه‌پردازی پیرامون کهکشانی بعدی این شرکت از سری «گلکسی نوت» آغاز شده است. مدل مذکور به‌تازگی در آزمون HTML 5 فاش شده است و بخشی از مشخصات‌فنی جانشین گلکسی نوت ۸ را به نمایش می‌گذارد.

 

پیش از پرداختن به مشخصات احتمالی این فبلت، باید اشاره کرد که عضو جدید خانواده «گلکسی نوت» سامسونگ فاقد تراشه مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری است. این موضوع با انتشار یک بیانیه خبری که ادعا می‌کند «در سه ماهه اول [۲۰۱۸]، درآمد سامسونگ به دنبال افزایش تولید تراشه‌هایی با نسل دوم فرآیند ساخت ۱۰ نانومتری برای پرچم‌داران امسال، افزایش پیدا خواهد کرد»؛ تکذیب شده است.

به همین جهت، اکنون منتظر ارائه قابلیت‌های دیگری به همراه فبلت گلکسی نوت ۹ هستیم. این مدل، به‌تازگی با شماره مدل SM-N960U در آزمون HTML 5 فاش شده است و اطلاعات به‌دست آمده مبنی بر استفاده از نمایشگری با رزولوشن ۴۱۲ در ۸۴۶ پیکسل، این احتمال را که فبلت جدید سامسونگ به نمایشگر اینفینیتی دیسپلی مجهز خواهد بود؛ افزایش می‌دهد. رزولوشن فاش شده، رزولوشن نهایی پرچم‌دار نیمه دوم ۲۰۱۸ سامسونگ نیست و تنها ابعاد احتمالی آن‌را فاش می‌کند؛ همان‌طور که مشخص است، جانشین گلکسی نوت ۸ به نمایشگر کشیده با نسبت ابعاد ۱۸.۵ به ۹ مجهز خواهد شد. البته مشخص نیست اندازه صفحه‌نمایش و رزولوشن آن، چه تغییری خواهد داشت؛ نسل قبل به نمایشگر ۶.۳ اینچی QHD+ مجهز شده بود.

 

 

 

گوشی فاش شده سامسونگ، سیستم‌عامل اندروید اوریو ۸.۰ را اجرا می‌کند و فاش شدن آن در آزمون «HTML 5» می‌تواند به معنای پیشرفت در مراحل توسعه فبلت گلکسی نوت ۹ توسط سامسونگ باشد. البته مشخص نیست این مدل چه زمانی معرفی خواهد شد اما تا نیمه دوم سال ۲۰۱۸، شاهد ارائه گوشی پرچم‌دار جدیدی توسط شرکت کُره‌ای نخواهیم بود. امیدواریم که عضو جدید سری «گلکسی نوت» از پروژه تربل (Project Treble) برای دریافت سریع‌تر به‌روزرسانی‌های اندروید پشتیبانی کند و حتی در هنگام عرضه، به آخرین نسخه از سیستم‌عامل اندروید یعنی «اندروید ۹.۰ پی» یا هر آنچه که توسط گوگل در ماه می (May) معرفی خواهد شد؛ مجهز شده باشد.

دی‌جی کوه، رئیس بخش موبایل سامسونگ، مدتی پیش در نمایشگاه MWC 2018 در رابطه با گلکسی نوت ۹ اعلام کرد که این مدل به نسخه جدید دستیار صوتی بیکسبی یعنی نسخه ۲.۰ مجهز خواهد بود. سامسونگ، این نسخه از دستیار دیجیتالی‌اش را معرفی کرده بود و در حال‌حاضر، در حال ارزیابی آزمایشی آن است؛ انتظار می‌روند این روند ارزیابی تا پیش از عرضه فبلت جدید سامسونگ به پایان برسد.

 

 

آیفون ۱۰ اپل به‌عنوان بهترین گوشی در زمینه عکاسی انتخاب شد

 

 

 

کانسومر ریپورتس اعلام کرده است که آیفون ۱۰ اپل در مقایسه با گوشی‌های دیگر، عملکرد بهتری در زمینه عکاسی ارائه می‌دهد.

 

مؤسسه و مجله کانسومر ریپورتس در گزارش جدید خود، فهرست ۱۰ گوشی‌ هوشمند برتر در زمینه عکاسی را منتشر کرده است. این مؤسسه دوربین گوشی‌های هوشمند را از نظر رزولوشن تصویر، دقت رنگ، نویز بصری و دامنه داینامینک مورد بررسی قرار می‌دهد.

در لیست ارائه‌شده توسط این مؤسسه، آیفون ۱۰ (iPhone X) اپل در صدر جای گرفته است و آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس که همراه با آیفون ۱۰۰۰ دلاری اپل معرفی شده‌اند، در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. در حال‌ حاضر مشخص نیست کانسومر ریپورتس چگونه متوجه شده است که آیفون ۸ با یک دوربین، عملکرد بهتری نسبت به مدل «پلاس» ارائه می‌دهد؛ همان‌طور که می‌دانید، جانشین آیفون ۷ پلاس به دوربین دوگانه مجهز شده است.

 

شکی نیست که گوشی‌های هوشمند اپل و سامسونگ در زمینه عکاسی، حرف‌های زیادی برای گفتن دارند؛ اما نمی‌دانیم چرا کانسومر ریپورتس از محصولات دیگر چشم‌پوشی کرده؛ درحالی‌که سال گذشته، دوربین گوشی‌های هوشمند با پیشرفت چشمگیری مواجه شده است. پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال را می‌توان جزو بهترین گوشی‌ها در زمینه عکاسی محسوب کرد؛ هر دو به لطف جادوی +HDR، توسط رسانه‎های مختلف مورد تحسین قرار گرفته‌اند. ضمن اینکه DxOMark که لابراتور مجهز یبرای ارزیابی دوربین گوشی‎های هوشمند دارد، مدعی است پیکسل‌های ۲۰۱۷ گوگل در زمینه عکاسی، بهتر از رقبای خود عمل می‌کنند. علاوه‌ بر این، میت ۱۰ پرو هواوی توسط DxOMark در یک سطح با آیفون ۱۰۰۰ دلاری اپل رتبه‌بندی شده است و انتظار داشتیم جایی در این لیست داشته باشد.

در ادامه می‌توانید بهترین گوشی‌های هوشمند را از نظر عکاسی از دیدگاه این مجله، مشاهده کنید:

  1. آیفون ۱۰ اپل
  2. آیفون ۸ اپل
  3. آیفون ۸ پلاس اپل
  4. گلکسی اس ۸ پلاس سامسونگ
  5. آیفون ۷ اپل
  6. آیفون ۶ اس اپل
  7. گلکسی اس ۸ سامسونگ
  8. گلکسی نوت ۸ سامسونگ
  9. آیفون ۷ پلاس اپل
  10. گلکسی اس ۸ اکتیو سامسونگ

کانسومر ریپورتس در رابطه با لیست فوق، مدعی است که ۱۰ مدل برتر تفاوت‌های چشمگیری با یکدیگر ندارد؛ با این‌ حال برخی مدل‌ها مانند گلکسی اس ۸، گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی اس ۸ اکتیو که از یک خانواده هستند و دوربین مشابهی دارند، از نظر عکاسی متفاوت با یکدیگر عمل کرده‌اند. این مجله مدعی است فبلت ۶.۲ اینچی پرچم‌دار ۲۰۱۷ سامسونگ از سری گلکس اس، عملکرد بهتری در مقایسه با گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ اکتیو دارد.

همان‌طور که گفته شد، این لیست خالی از اشکال به‌ نظر نمی‌رسد؛ به‌عنوان مثال، چگونه آیفون ۶ اس که از زمان عرضه آن نزدیک به دو سال می‌گذرد، عملکرد بهتری نسبت به گلکسی نوت ۸ سامسونگ با دوربین دوگانه ارائه می‌دهد؟

چه خبر هفته؟! (شماره ۵۱ – به روزترین ها )

تا چه خبر هفته ای دیگر، بدرود…

منبع: zoomit

 

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *