عنوان مقاله : یادگیری php : گنجایش فایل (File Inclusion)

یادگیری php : گنجایش فایل (File Inclusion)

یادگیری php : گنجایش فایل (File Inclusion)

 

یادگیری php : گنجایش فایل (File Inclusion)

 

یادگیری php : گنجایش فایل (File Inclusion)…

شما می توانید محتوای یک فایل پی اچ پی را در یک پرونده دیگر PHP قبل از اینکه سرور آن را اجرا کند، قرار بدهید. دو توابع پی اچ پی وجود دارد که می تواند شامل یک فایل پی اچ پی در یک فایل PHP دیگر باشد.

تابع ()  include
تابع ()  require

 

این نقطه قوت PHP است که به ایجاد توابع، سرصفحه، پاورقی یا عناصر کمک می کند که می تواند در چندین صفحه مجددا استفاده شود. این کار به توسعه دهندگان کمک می کند تا تغییرات طرح وب سایت کامل را با حداقل تلاش انجام دهند. اگر هر گونه تغییری وجود داشته باشد، پس از تغییر هزار فایل، هر فایل شامل تغییر می شود.

 

تابع ()  include

تابع include () تمام متن را در یک فایل مشخص شده می گیرد و آن را در فایل ای که از تابع include استفاده می کند کپی می کند. اگر در بارگیری یک پرونده مشکلی وجود داشته باشد، تابع include () یک هشدار را ایجاد می کند، اما اسکریپت اجرا را ادامه خواهد داد.

فرض کنید میخواهید یک منو مشترک برای وب سایت خود ایجاد کنید. سپس یک فایل menu.php با محتوای زیر ایجاد کنید.

 

حالا به تعداد صفحاتی که دوست دارید ایجاد کنید ، فایل را برای ایجاد هدر ایجاد کنید. مثلا اکنون فایل test.php شما می تواند مطالب زیر را داشته باشد.

که این نتایج زیر را تولید می کند:

تابع ()  require

تابع require () تمام متن را در یک فایل مشخص شده می گیرد و آن را در فایل ای که از تابع include استفاده می کند کپی می کند. اگر در بارگذاری یک پرونده مشکل وجود داشته باشد، تابع require () یک خطای مرگبار ایجاد می کند و اجرای اسکریپت را متوقف می کند.

تفاوتی میان require() و include() وجود ندارد به جز شرایط بررسی خطای آن ها. توصیه می شود از تابع require () به جای include() استفاده کنید، چرا که اسکریپت ها نباید اجرا شوند، اگر فایل ها از دست رفته یا اشتباه نام گذاری شوند.

شما می توانید از مثال بالا با استفاده از function require () استفاده کنید و نتیجه ی مشابهی ایجاد می کند. اما اگر شما دو نمونه را دنبال کنید که در آن فایل وجود ندارد، نتایج متفاوتی خواهید یافت.

که این نتیجه زیر را تولید می کند:

حالا بیایید مثالی را با function require () امتحان کنیم.

این بار فایل اعدام متوقف می شود و هیچ چیز نمایش داده نمی شود.

توجه – شما ممکن است پیام های هشدار ساده یا پیام های خطای مرگبار دریافت کنید یا هیچ چیز دیگری را دریافت. این بستگی به کانفیگ پی اچ سرور شما دارد.

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *