عنوان مقاله : فایل ۷Z چیست؟ (و چگونه میتوان آن را باز کرد؟)

فایل  ۷Z چیست؟ (و چگونه میتوان آن را باز کرد؟)

فایل ۷Z چیست؟ (و چگونه میتوان آن را باز کرد؟)

 

 

 

 

 

فایل ۷Z چیست؟ (و چگونه میتوان آن را باز کرد؟)

 

 

 

 

فایل ۷Z چیست؟ (و چگونه میتوان آن را باز کرد؟)…

شما تقریبا مطمئنا با فایل های آرشیو شده ZIP ها، RAR و غیره مواجه می شوید. آنها شبیه به یک فایل هستند، اما بیشتر مانند یک بسته عمل می کنند، و به افراد امکان می دهد تا فایل ها و پوشه های چندگانه را به یک فایل کوچک و کوچکتر و فشرده تبدیل کنند. فایل های ۷Z به همان شیوه عمل می کنند و مخصوص ابزار فشرده سازی محبوب ۷-Zip هستند.

 

یک فایل ۷Z چیست؟

 

۷Z پسوند فایل مورد استفاده برای یک فایل بایگانی شده با استفاده از ۷-Zip است، یک ابزار فشرده سازی فایل رایگان با منبع باز است. ۷Z شبیه به سایر فرمت های بایگانی مانند ZIP، RAR و ISO، اما با استفاده از یک نسبت فشرده سازی بالاتر، همراه با رمزگذاری AES-256 است.

 

فایل های ۷Z به ارسال و دانلود آسان فایل ها از اینترنت کمک می کند. همچنین در هنگام آرشیو سازی به آزاد کردن فضای هارد دیسک شما با نرخ فشرده سازی بالا کمک می کند. آنها همچنین از حجم فایل های مسخره پشتیبانی می کنند – تا حدود ۱۶ میلیارد گیگابایت!

 

۷-Zip یکی از محبوبترین ابزار فشرده سازی است که وجود دارد، اما اکثر مردم به جای استفاده از فایل های اختصاصی ۷Z ،از آن برای باز کردن یا ایجاد فایل های ZIP  استفاده می کنند. دلیل اصلی آن همسازی است. تقریبا هر سیستمی که وجود دارد، راهی برای باز کردن فایل های ZIP دارد و استفاده از فایل های ۷Z به این معنی است که مردم در واقع نیاز به نصب ۷-Zip یا یک برنامه شخص ثالث دارند که از آنها برای کار با فایل ها پشتیبانی می کند.

با این حال هنوز هم، این یک قالب فشرده مستحکم است.

 

چگونه فایل ۷Z را باز کنم؟

 

در حالی که اکثر سیستم عامل ها دارای یک راه ساخته شده برای کار با فایل های ZIP (و برخی دیگر از فرمت های فشرده سازی مانند ISO)هستند، آنها گزینه ی داخلی برای فایل های ۷Z را ندارند.

اگر از ویندوز استفاده می کنید، بهترین راه برای باز کردن یکی از این فایل ها استفاده از ابزار آزاد ۷-Zip منبع باز است. این نیز اتفاق می افتد که ابزار فشرده سازی مورد علاقه ما در ویندوز باشد، حتی اگر شما فقط آن را برای ZIP، ISO، RAR، و یا دیگر قالب های فشرده سازی استفاده کنید.

 

در macOS، آنارچیور ( Unarchiver )  یک ابزار عالی (همچنین رایگان) است که بسیاری از فرمت های فشرده سازی، از جمله ۷Z را مدیریت می کند.

در لینوکس، شما می توانید انواع بسته های ۷-Zip را برای انواع مختلف ۷-Zip دانلود کنید.

 

و اگر این ابزارها برای شما مناسب نیست، برنامه های شخص ثالث (third-party apps) زیادی وجود دارد که می توانند فایل های ۷Z را برای دو MacOS و Windows اداره کنند.

 

 

باز کردن فایل ۷Z با استفاده از ۷-Zip در ویندوز

 

ما قصد داریم به باز کردن فایل های ۷Z در ویندوز بپردازیم، اما اگر شما MacOS را اجرا می کنید، می توانید راهنمای کامل خود را در باز کردن فایل های ۷Z و دیگر فایل های آرشیو در macOS بررسی کنید.

باز کردن فایل با استفاده از ۷-Zip بسیار آسان است و می تواند به اندازه دو مرحله کامل شود.

پس از دانلود و نصب ۷-Zip، به فایل مورد نظر برای باز کردن بروید. راست کلیک بر روی فایل، اشاره به زیر منو “۷-Zip”، و سپس بر روی دستور “Open Archive” کلیک کنید.

 

 

 

 

این ۷-zip را باز می کند و محتویات آرشیو را نمایش می دهد. از اینجا، شما می توانید محتویات را به محل دیگری در هارد دیسک خود را با استفاده از دکمه “Extract” در بالای صفحه استخراج کنید. یا اگر تنها چند فایل مورد نیاز از بایگانی وجود دارد، فقط می توانید آنها را به یک پنجره Explorer File بکشید و رها کنید.

 

 

 

 

 

 

یک مکان جدید برای فایل خود انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

استخراج فایل های ۷Z با استفاده از یک برنامه وب

اگر فقط چند آرشیو برای استخراج دارید، دانلود نرم افزار ممکن است به درد شما نخورد. خوشبختانه سرویس آنلاین خوبی وجود دارد که شما می توانید از آن استفاده کنید. آنها هیچ یک از فایل های شمارا ذخیره نمی کنند و در عرض چند دقیقه آنها را حذف می کنند.

به B1 Free Archiver بروید و بر روی صفحه اصلی، روی دکمه بزرگ کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

در پنجره ی که باز می شود، به فایل ۷Z مورد نظر خود در کامپیوتر خود بروید، آن را انتخاب کنید و سپس روی دکمه «Open» کلیک کنید.

 

 

 

 

 

سایت شروع به استخراج می کند.

پس از اتمام کامل، لیستی از تمام فایل ها و پوشه ها را در داخل فایل ۷Z مشاهده خواهید کرد. شما می توانید هر یک از فایل ها را به کامپیوتر خود دانلود کنید و هر تصویری را از وب سایت با استفاده از آیکون ها در سمت راست مشاهده کنید.
هر سیستمی که شما استفاده می کنید، فایل های ۷Z قادر به استخراج بسیاری از گزینه های نرم افزار شخص ثالث یا استفاده از برنامه های آنلاین می باشند.

گرافیست آشنا به وب ، علاقه مند به تولید محتوا ، مسلط به زبان انگلیسی

پیوستن

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *